Jump to content

Atjaunojām Forumu! Ceram, ka viss strādā! Ja ir kādas problēmas vai ieteikumi, rakstiet! info@scooter-power.lv 

Sign in to follow this  
ezzis

Kloķvārpstas vītnes atjaunošana...

Recommended Posts

Ir nācies redzēt kloķenes ar norautām vītnēm. Tas dažkārt notiek izvēloties nepareizu uzgriezni. Piemēram šajā,Piagio motora, gadijumā čibriks bija ar spēku uzskrūvējis uzgriezni ar vītni M10x1,5mm...,bet vajadzēja ar vītni M10x1,25mm(Orģinalā). Skrūvējot vaļā,vītne vienkārši sabira uz grīdas.

Ko darīt ??? Variants ņemt laukā motoru,jaukt uz pusēm,dot apmetinat, griezt jaunu vītni ir pārāk ilgi un dārgi. Pikt lietotu,vai jaunu kloķeni arī nav lēti.....

Es dariju šādi...,sameklēju krājumos plašku(vītņu ripiņu) ar 9mm vītni.....,ar vīli nedaudz apvīlēju veco vītni uz kloķenes....,tad ar kreiso roku spiedu vītņu griezi virsū uz kloķenes, ar labo griezu magnētu pareizajā virzienā(pa pulksteni). Un lūk,ir uzgriezta vītne M9!!!

DSC-0204.jpg

Tālāk...,kur rast uzgriezni???

Es pasūtiju savam čomam,lai izvirpo.

DSC-0205.jpg

Bet ja nav virpotāja, tad jataisa pašam!

Ņemam 17mm sešstūra stieni,nozāģējam 10-15mm gabaliņu un izurbjam centrā caurumu. Tad ejam uz instrumentu veikalu un nopērkam 9mm vītņu urbju komplektu. Ap 9€ maksāja,redzēju vienā Jelgavas veikalā. Lēti nav,bet lētāk nekā jauna kloķene un tās maiņa. Vēl var izmantot uzgriežņus uz 14-15-16 mm atslēgu,kuros ir M8 vītne. Izurbjam to laukā un griežam 9mm iekšā.

Kādu urbi izmantot urbšanai? Meklējam tabulās uz bīdmēru otras puses....,es izmantotu 7,5mm urbi....

Man gan vairāk patīk pirmais variants,jo tad var uzgriezni uztaisīt biezāku,līdz ar to vītne ir garāka.

Iegriežam jaunu vītni un uzgrieznis gatavs. Uz vītņu urbjiem ir strīpiņas,kas norāda ar kuru jāgriež pirmo,otro un trešo reizi...Sāk ar vienu strīpu,tad ar divām,pēdējais ir bez. 

Pievelkam uzgriezņus ar prātu. Ja izmanto pneimo,jeb elektrisko triecienatslēgu,es parasti izskaitu trīs triecienus un pietiek!!! Nevajag pievikt kā mašīnai riteņus,30sek. gaidot kad pievilksies!!!

Pietiek ar trīs triecieniem!!! Lai veicas!

Lai spēks ir ar jums.../Joda/.