Jump to content

 

Atjaunojām Forumu! Ceram, ka viss strādā! Ja ir kādas problēmas vai ieteikumi, rakstiet! info@scooter-power.lv 

 

70cc

VIP
 • Content count

  1 831
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Reputation Activity

 1. Downvote
  70cc got a reaction from Watch Me in Smieklīgas Quote`s   
 2. Upvote
  70cc got a reaction from martiny in Ievads rolleru tūningā v2   
  šeit bus neliela pamāciba uz katru rollera tuninga klasi!

  50cc stock klase

  1)pirmais kas jāizdara ir jāizņem ierobežotaji. Visbiežak: gredzens uz variatora bukses, sašaurināts ieplūdes kolektors,
  šaiba uz karburatora mutes, sašaurinajumi un papildus trubas pie izpūtēja.Ieteicams Minarelli dzineja cilindriem noslīpet izplūdes kanāla sašaurinājumu.

  2) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: malossi multivar, polini speed control,
  polini superspeed (ar 9 ruļļiem), Hebo NG, Topperformance racing, Metrakit MKII, Stage6 R/T, MHR2005 u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma,
  un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.
  3) uzlikt lielāku karburatoru, piemeram dellorto 17,5.Šis karburators nāk standartā uz jaunajiem piaggio hi-per2 dzinējiem, bet tiek rūpnīcā ierobežots ar sašaurinajums, kura ierobežo to uz 12mm.
  ar šo daļu palielinasies jūtami uzrāviens un jauda.  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša:
  Leovince SP3,RR,ZX,TT, Yasuni Z, Tecnigas Next-R, Stage6 pro-replica,Gianelli reverse, gianelli next, gianelli Extra, polini funky, polini superrace, Yasuni R, Yasuni R.07, Hebo Performer, Gianelli Shot, Malossi MHR Replica
  IETEIKUMI: vislabākie pec testiem uz 50cc standarta cilindru izrādijušies: Leovince ZX, Leovince TT, Stage6 Pro Replica, Yasuni R
  Ja motorolleris tiek labi saregulēts, maksimālais ātrums palielinās par ~10km/h

  Testi uz minarelli standarta 50cc dzinēja

  Ar šo komplektaciju iegust labu uzrāvienu un maksimalo ātrumu ~85KM/h!

  Noderīgi ieteikumi: nav nepieciešamibas mainit sajūgu uz kadu ''sportiskāku'' jo tas tik padarīs smagāku transmisiju.
  ja nepieciešams jauns sajūgs - ieteicams Malossi Fly Clutch!

  Nelietot ''sporta'' gaisa filtrus. Uz šīs komplektacijas no sporta gaisa filtra nav jēgas, tas tikai apgrūtinās karburātora regulaciju un būs vajadzīgas lielākas rūpes par to!
  Var uzstādīt ''tūninga'' filtra švammes ar samazinātu pretestību kuras var ielikt standarta kastē!  70cc "sport" klase

  1) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: Malossi multivar, Polini speed control, Polini Superspeed (ar 9 ruļļiem), hebo NG, Top Performances TPR , Metrakit MKII, MHR2005, Stage6 R/T u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.  2)uzstādīt 70cc ''sporta'' klases cilindru (čuguna vai jaudīgākos alumīnija) arī šeit izvēle ir ļoti plaša:
  -Topperformance Trophy,
  -Dr Evolution,
  -Malossi Sport,
  -Parmakit sport,
  -Polini sport,
  -Pinasco T-force,
  -metrakit handmade 70,
  -Stage6 street race,
  -Stage6 Sport pro Mk2
  -u.c..
  DR fabrika ir piesaistīta Topperformance tadeļ Top. trophy un Dr Evo. cilindri ir identiski, vienigā atšķirība ir cenā.
  Ieteikumi: Ar šiem čuguna cilindriem kloķvārpstas maiņa nav nepieciešama, bet alumīnija cilindri ir jaudīgāki, tiem ir ieteicams nomainīt kloķvārpstu! Uzstādot čuguna cilindru uz standarta kloķvārpstas ieteicams nomainīt pamatgultņus un seperatoru.
  ieteicami lietot 100% sintetisku eļļu, vienmer cartīgi uzsildit dzinēju un labi iebraukat cilindru-tas nodrošinas cilindra maximalo resursu!
  3). Kā karburatoru var izveleties starp dažadiem Dell'otro modeļiem. Sakot no ekonomiskā PHBN 17,5mm, beidzot ar PHBG 21mm, kas krietni uzlabo dzinēja darbibu.
  Liels pluss ir PHBG 19 un 21mm karburatoriem, ka velak vares to izmantot arī uz jaudīgākiem cilindriem!
  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša: Topperformance Nardo, Stage6 pro, Yasuni R, Gianelli Shot, Polini forrace 1 un 3, Tecnigas RS70, Yasuni C16, Yasuni C20, Yasuni C21, Stage6 R1200 (uz attiecīgā sporta cilindra t.i. Stage6 sport pro mk2) u.c..


  IETEIKUMI: jaatceras, ka daži izpūteji ir ar homologāciju - izpūteja kolektorā uz dažām metinājuma vietām ir iemetināts ''konuss'', kas krietni ierobežo jaudu.(to ir uzmanigi jaizsit un jaizņem)

  Ar šo komplektaciju iegūst labu uzrāvienu un Maksimalais ātrums svārstās ap reāliem 100km/h

  Noderīgi ieteikumi: ja velas pilnveidot dzineju var nomainit Membranbloku un pilnveidot transmisiju: siksnu, sajugu (stage6, polini 3g, malossi fly clutch, Hebo N clutch Stage6 mk2 u.c..), Saspiedejšķivi (Malossi torque drive, Polini torque drive u.c..)


  Izvairīties no reduktora zobratu maiņas, tas kritiski samazina uzrāvienu.
  Uz šo komplektāciju nav ieteicams lietot sporta filtrus, ja vien neesat izlēmis no sava 70cc ''sport''  dzinēja izspiest pēc iespējas lielāku jaudu.  70cc "midrace"'klase

  1) Transmisijai vēlams izvēlēties viena ražotaja detaļas (Stage6, Polini, Malossi u.c..) jāiegādajas visus komponentus (Variatoru, siksnu, saspiedejšķivjus, sajūgu) . Katrs atsevišķs komponents ir veidots lai sniegtu maksimāli labu sniegumu ar pārējiem šī ražotaja komponentiem.
  Ja ir vēlme palielinat maksimālo atrumu, tad ir iespeja nomainit reduktora zobratus, ar nelielu uzrāviena zudumu.

  2)Runajot par cilindriem mūsdienas ir ļoti liela izvēle (var būt gan aluminija gan čuguna, ar viengredzena un divgredzena virzuļiem, un visjaudīgākie nāk ar dalāmo(modulāro) galvu):
  -Topperformance Dueplus jeb 2+ (LC) / Topperformance racing (ac),
  -Malossi MHR replica,
  -Airsal T6 racing,
  -Polini corsa,
  -Polini alu,
  -Athena sporting,
  -Italkit alu ECO,
  -Motoforce alu racing,
  -Metrakit sp,
  -Hebo manston replica
  -Stage 6 Racing mk2 (mk1)
  -u.c..
  šie cilindri ir krietni jaudigāki par ''sporta'' klases cilindriem, un kuri ar pilnu komplektaciju spej viegli parsniegt 100km/h
  runājot par apkopi (ipaši cilindriem ar viengredzena virzuļi) ir nepieciešama gredzenu maiņa ik pec 5000km un virzuļa maiņa ik pec 9000km.
  Atcerieties, ka čuguna cilindri ir izturīgāki, bet ne tik jaudīgi kā aluminija.

  3). No karburatoriem var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir vēlme iegut maksimālo sniegumu lietot PWK 24mm un Mikuni TM24. lai pilnvērtīgi izmantotu šos karburatorus jāmaina ieplūdes kolektors un membrānbloks (Vārsts)  4)Midrace komplektācijai ir nepieciešama kloķvārpstas maiņa, lai nesaskartos ar nepatīkamu iznākumu sakarā ar lielo apgriezienu skaitu, ipaši ja kloķvārpstas nobraukums ir ļoti liels. Arī kloķvārpstām ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, polini, stage6 HPC, stage6 r/t replica, athena, doppler endurance, metrakit, Motoforce racing, Motoforce EVO u.c..
  ieteikumi: ņemt kloķenes ar pilnajiem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ kuru varēs izmantot arī uz kautko jaudīgaku. Izmantot SKF c4 gultņus

  5)izpūteju izvele ari ir ļoti plaša: Topperformance nardo, polini forrace 1 un 3 (labi uz polini corsa cilindru), Leovince 70, stage6 pro, stage6 r1200, yasuni c16, yasuni c20, yasuni c21, Hebo replica, metrakit SP, tecnigas NONE, Polini EVO 1,2. u.c..

  6) uz šo komplektaciju ieteicemas vismaz nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..


  7) uz šo komplektāciju izmantot sporta gaisa filtrus.

   
  70cc ‘’HIGH END’ klase
  Šada līmeņa komplektācijai ieteicams ņemt visas daļas no vienas ražotajfirmas (visas labākas detaļas ko piedavā) izņemot dažus sīkumus.
  ''high-end'' klasē izmantot tikai Minarelli un Piaggio dzinejus ar udens dzesi, jo gaisa dzeses dzinējiem rastos problēmas ar pārkaršanu, kā ari gaisa dzeses dzinēji neattīsta tik lielu jaudu kā ūdens dzese.
  1) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas. Tas ir nepieciešams, jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar pārējam detaļām no tā paša ražotāja komponentiem. Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange un Stage6 R/T oversize kits. Ja ir vēlme palielināt motorollera ātrumu ar nelielu uzrāviena zudumu var apmainīt reduktora zobratus uz garākiem! (malossi, topperformance, stage6, polini)  2) ir daudz ražotājfirmas, kas piedāvā dažādus cilindrus:
  -MHR Cross
  -MHR Team2
  -MHR Racing
  -Stage6 R/T
  -Polini EVO4/EVO3
  -MK Pro Race 2
  -Hebo Manston Revolution/Pata-Negra
  -Airsal Racing X-trem
  -R-Setup Racing
  .........


  -u.c..
  Šie cilindri ir ar mazāku resursu nekā ‘’midrace’’ klases cilindri : laicīgi jāmaina gredzens un virzulis
  Noderīgi ieteikumi: lietot šos cilindrus uz ūdensdzeses dzinējiem(LC). Gaisa dzesei ir ļoti bīstami (nerunājot par to ka labs ūdensdzeses (LC) ‘’Midrace’’ cilindrs iet labāk nekā gaisa dzesēs (AC) ‘’High End’’ cilindrs). Lietot tikai un vienigi 100% sintētisku eļļu un vienmēr labi uzsildīt pirms braukšanas it īpaši ja ārējā temperatūra ir zema.
  Maksimālais ātrums ir ap 130kmh ja ir pilna komplektācija un ja viss ir labi saregulēts. High End cilindri ir paredzēti lietošanai ar E100 degvielu.
  3) pie šis komplektācijas ir nepieciešama kloķenes maiņa, lai nesastaptos ar nepatīkamiem rezultātiem sakarā ar lielo apgriezienu skaitu. Ari kloķenēm ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, Polini Evo2/evo3, Stage6 R/T, Hebo Revolution,MHR Team
  ieteikumi: nepirkt lētas kloķenes kā Motoforce ņemt kloķenes ar pilniem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ

  4) izpūtejiem ir liela izvēle: Stage6 R1400, Yasuni c20, c21, Metrakit prorace70,Yasuni made for R/T Polini Evo2, Yasuni c30, mhr team2, stage6 R/T, Roost RS5 Ja gribat iegūt maksimālo jaudu ieteicams ir izgatavot Handmade izputeju ar jusu cilindra parametriem, bet dažkārt šo izputeju trūkums ir augstās cenas


  5) Kā karburatoru var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir velme iegut maksimalo sniegumu lietot Dellorto 24mm pwk, 28mm pwk, stage6 R/T 24mm. lai labi izmantotu šos karburatorus janomaina kolektors un membranbloks(ta nozimi skatit pielikuma).

  6) uz šo komplektāciju standarta aizdedzes sistēma jānomaina uz iekšējā rotora aizdedzi kas atvieglos kloķvārpstas pretestību un būs manāms apgriezienu diapazona pieaugums. Gandrīz visas sporta aizdedzes neražo elektrību.
  Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam. Italkit Selettra/MHR Selettra/ R/T Internal ignition.


  7) Uz šiem dzinējiem ‘’sporta’’ gaisa filtri palidz elpot dzinējam un palielina nedaudz jaudu it ipaši uzravienā, bet palielina ari skaņu. Ieteicami ir nēmt vienu kuram netiek klāt dubļi, putekļi u.t.t (piemēram topperformance un malossi e5) vai ievietot to bagāžniekā ar papildus gaisa ieeju caurumu izveidošanu.


  [
  70+....cc
  -MHR team2 Big Bore 77cc (39mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -MHR team2 Big Bore 86cc (44mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -2F4R 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -TCR 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -Stage6 R/T Bigbore 95cc
  -Airsal Racing X-trem 77cc/80cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc

  Visiem šiem cilindriem ar kubaturu lielaku par 70cc un kloķenem lai ievietotu ir nepieciešamas blokkarteru paplašinašana!
  Visjaudigakie- 2f4r 80cc, mhr bigbore 86cc, Stage6 r/t 95cc
  Šie cilindri ar pilnu komplektaciju un labi ''vīletiem'' karteriem sasniedz no 20ZS jaudu lidz 28ZS uz kloķvārpstas.
  maksimālais atrumš ar šadam kompelktacijam ir ap 140km/h nerunajot par iespēju uzlikt primāros un sekundāros zobratus, ar kuriem var iegut vel lielāku maksimalo ātrumu.
  šie cilindri visi ir aluminija ar viengredzena virzuli un resurs ir relativi zems. nepieciešamas biežas apkopes!

  2) runajot par ieplūdi kā karburators ir nepieciešams vismaz Dell'orto PHBG 21mm bet ieteicams lietot kadu PWK24 vai Mikuni TM24. tomer neparspīlet ar pārak lieliem karburatoriem (maksimali PWK 30mm).
  Lietot ''sporta'' gaisa filtrus ar mazām gaisa pretestībam, ieteicams (stage6 double layer un Twin air).
  Nomainit kolektoru un membranbloku(tā nozimi skatīt pielikuma).

  3) runājot par izpūtejiem labāka izvēle ir pasutit Handmade izpūteju pēc jusu cilindra parametriem, bet pardošanā arī ir daudzi labi sērijveida izpūteji:
  -Stage6 R/T bigbore
  -Roost Sprint 77cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc
  -Yasuni C21
  -Yasuni C30

  ..

  4) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas.
  Tas ir nepieciešam jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar parejam tā paša ražotāja komponentiem.
  Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange.

  5)Kloķeni ieteicams ņemt no tas pašas ražotajfirmas no kuras ir izvēlets cilindrs.
  viss labakas kloķenes tirgošanā: malossi MHR team, hebo revolution, polini evolution, Metrakit prorace, Stage6 r/t

  6)uz šo komplektaciju ieteicemas nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..
  ja ir velme izmantot visu dzinēja potencialu ieteicams ierīkot iekšējā rotora aizdedzi, bet gandriz visas sporta aizdedzes neražo elektribu.Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam.


  7) ieteicams uzlikt labu amortozatoru, dakšu, lielo priekšejo disku un labas riepas.

  8) kā pēdejais bet ne mazāk svarīgais - nepieciešamas lielas zinašanas lai patiešam uztaisītu labu hi-end rolleri, ne katrs kurš to spēs izdarit!

  Pielikums:
  -membranbloks,varsts,''majiņa'' pareizi saucas - plakšņveida vārsts.

  tūninga vārsta uzlabojumii: caurplude, plusma, atskirigs/optimals lenkis vai lenki, plaknju skaits, virsma ar gumijas parklajumu, varsta plaksnes no kompozītmaterialiem t.i. karbons, kevlars u.c. sintetiskas skiedras.

  ražotajfirmu majaslapas:
  YASUNI http://www.yasuni.ne...ng_us/index.htm
  PARMAKIT http://www.parmakit.com/
  HEBO http://www.hebo.com/00.php?lang=uk
  STAGE 6 http://www.stage6.de/
  MALOSSI http://www.malossi.com
  POLINI http://www.polini.it
  TOP PERFORMANCES e DR http://www.topperformances.com
  FABRIZI http://www.fabriziracing.com/fht/listino.php
  RMS http://www.rms.it/index.jsp
  LEOVINCI http://www.leovince.com
  GIANNELLI http://www.giannelli.com
  ARROW http://www.arrow.it/ita/home/
  PINASCO http://www.pinasco.com
  UFO http://www.ufoplast.it
  SKF http://www.skf.com/portal/skf_it/home
  DELL'ORTO http://www.dellorto.it/
  ATHENA http://www.athena-ad.com/catalogo/catalog4.asp?ln=ita
  METRAKIT http://www.metrakit....ish/default.php
  MOTOFORCE http://www.motoforce.it/
  GILARDONI-ITALKIT http://www.italkit.com/empresa.asp
  TECNIGAS http://www.tecnigas....i.php?idioma=en
  TNT http://www.one-italia.com/e_shop.php
  BETTELLA http://www.bettella....no/homepage.htm
  ROOST http://www.roost.si/
  SIMONINI http://www.simonini-racing.com/
  FABRIZI http://www.fabrizira...m/fht/index.php
  JOLLY MOTO http://www.jollymoto...ew/ITA/casa.htm
  KOSO http://www.koso.it/

  rolleru detaļu internet veikali-
  http://www.scooter-attack.com
  http://www.scooter-center.com
  http://www.sip-scootershop.com
   
  Kādu degvielu lietot manam cilindram?
  Skatīties pēc kompresijas pakāpes!
  1:10 vai mazāk Stock (sēņotāju aparāts) drīkst lietot 95,98 degvielu
  1:16 parasts racing cilindru rezultāts - nav ieteicams vairs lietot 95 degvielu lietojam 98/100
  1:18 normāls racing dzinējs - nav vairs ieteicams lietot 98 degvielu lietojam 100/103
  1:20 īsts šībernieku aparāts lietojam 103/ un tā talāk...

  STORM (Roberts Trillo) and 70cc (Deivids Andersons) Copyright. All Rights Reserved
  2013.02.04.
 3. Upvote
  70cc got a reaction from martiny in Ievads rolleru tūningā v2   
  šeit bus neliela pamāciba uz katru rollera tuninga klasi!

  50cc stock klase

  1)pirmais kas jāizdara ir jāizņem ierobežotaji. Visbiežak: gredzens uz variatora bukses, sašaurināts ieplūdes kolektors,
  šaiba uz karburatora mutes, sašaurinajumi un papildus trubas pie izpūtēja.Ieteicams Minarelli dzineja cilindriem noslīpet izplūdes kanāla sašaurinājumu.

  2) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: malossi multivar, polini speed control,
  polini superspeed (ar 9 ruļļiem), Hebo NG, Topperformance racing, Metrakit MKII, Stage6 R/T, MHR2005 u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma,
  un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.
  3) uzlikt lielāku karburatoru, piemeram dellorto 17,5.Šis karburators nāk standartā uz jaunajiem piaggio hi-per2 dzinējiem, bet tiek rūpnīcā ierobežots ar sašaurinajums, kura ierobežo to uz 12mm.
  ar šo daļu palielinasies jūtami uzrāviens un jauda.  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša:
  Leovince SP3,RR,ZX,TT, Yasuni Z, Tecnigas Next-R, Stage6 pro-replica,Gianelli reverse, gianelli next, gianelli Extra, polini funky, polini superrace, Yasuni R, Yasuni R.07, Hebo Performer, Gianelli Shot, Malossi MHR Replica
  IETEIKUMI: vislabākie pec testiem uz 50cc standarta cilindru izrādijušies: Leovince ZX, Leovince TT, Stage6 Pro Replica, Yasuni R
  Ja motorolleris tiek labi saregulēts, maksimālais ātrums palielinās par ~10km/h

  Testi uz minarelli standarta 50cc dzinēja

  Ar šo komplektaciju iegust labu uzrāvienu un maksimalo ātrumu ~85KM/h!

  Noderīgi ieteikumi: nav nepieciešamibas mainit sajūgu uz kadu ''sportiskāku'' jo tas tik padarīs smagāku transmisiju.
  ja nepieciešams jauns sajūgs - ieteicams Malossi Fly Clutch!

  Nelietot ''sporta'' gaisa filtrus. Uz šīs komplektacijas no sporta gaisa filtra nav jēgas, tas tikai apgrūtinās karburātora regulaciju un būs vajadzīgas lielākas rūpes par to!
  Var uzstādīt ''tūninga'' filtra švammes ar samazinātu pretestību kuras var ielikt standarta kastē!  70cc "sport" klase

  1) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: Malossi multivar, Polini speed control, Polini Superspeed (ar 9 ruļļiem), hebo NG, Top Performances TPR , Metrakit MKII, MHR2005, Stage6 R/T u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.  2)uzstādīt 70cc ''sporta'' klases cilindru (čuguna vai jaudīgākos alumīnija) arī šeit izvēle ir ļoti plaša:
  -Topperformance Trophy,
  -Dr Evolution,
  -Malossi Sport,
  -Parmakit sport,
  -Polini sport,
  -Pinasco T-force,
  -metrakit handmade 70,
  -Stage6 street race,
  -Stage6 Sport pro Mk2
  -u.c..
  DR fabrika ir piesaistīta Topperformance tadeļ Top. trophy un Dr Evo. cilindri ir identiski, vienigā atšķirība ir cenā.
  Ieteikumi: Ar šiem čuguna cilindriem kloķvārpstas maiņa nav nepieciešama, bet alumīnija cilindri ir jaudīgāki, tiem ir ieteicams nomainīt kloķvārpstu! Uzstādot čuguna cilindru uz standarta kloķvārpstas ieteicams nomainīt pamatgultņus un seperatoru.
  ieteicami lietot 100% sintetisku eļļu, vienmer cartīgi uzsildit dzinēju un labi iebraukat cilindru-tas nodrošinas cilindra maximalo resursu!
  3). Kā karburatoru var izveleties starp dažadiem Dell'otro modeļiem. Sakot no ekonomiskā PHBN 17,5mm, beidzot ar PHBG 21mm, kas krietni uzlabo dzinēja darbibu.
  Liels pluss ir PHBG 19 un 21mm karburatoriem, ka velak vares to izmantot arī uz jaudīgākiem cilindriem!
  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša: Topperformance Nardo, Stage6 pro, Yasuni R, Gianelli Shot, Polini forrace 1 un 3, Tecnigas RS70, Yasuni C16, Yasuni C20, Yasuni C21, Stage6 R1200 (uz attiecīgā sporta cilindra t.i. Stage6 sport pro mk2) u.c..


  IETEIKUMI: jaatceras, ka daži izpūteji ir ar homologāciju - izpūteja kolektorā uz dažām metinājuma vietām ir iemetināts ''konuss'', kas krietni ierobežo jaudu.(to ir uzmanigi jaizsit un jaizņem)

  Ar šo komplektaciju iegūst labu uzrāvienu un Maksimalais ātrums svārstās ap reāliem 100km/h

  Noderīgi ieteikumi: ja velas pilnveidot dzineju var nomainit Membranbloku un pilnveidot transmisiju: siksnu, sajugu (stage6, polini 3g, malossi fly clutch, Hebo N clutch Stage6 mk2 u.c..), Saspiedejšķivi (Malossi torque drive, Polini torque drive u.c..)


  Izvairīties no reduktora zobratu maiņas, tas kritiski samazina uzrāvienu.
  Uz šo komplektāciju nav ieteicams lietot sporta filtrus, ja vien neesat izlēmis no sava 70cc ''sport''  dzinēja izspiest pēc iespējas lielāku jaudu.  70cc "midrace"'klase

  1) Transmisijai vēlams izvēlēties viena ražotaja detaļas (Stage6, Polini, Malossi u.c..) jāiegādajas visus komponentus (Variatoru, siksnu, saspiedejšķivjus, sajūgu) . Katrs atsevišķs komponents ir veidots lai sniegtu maksimāli labu sniegumu ar pārējiem šī ražotaja komponentiem.
  Ja ir vēlme palielinat maksimālo atrumu, tad ir iespeja nomainit reduktora zobratus, ar nelielu uzrāviena zudumu.

  2)Runajot par cilindriem mūsdienas ir ļoti liela izvēle (var būt gan aluminija gan čuguna, ar viengredzena un divgredzena virzuļiem, un visjaudīgākie nāk ar dalāmo(modulāro) galvu):
  -Topperformance Dueplus jeb 2+ (LC) / Topperformance racing (ac),
  -Malossi MHR replica,
  -Airsal T6 racing,
  -Polini corsa,
  -Polini alu,
  -Athena sporting,
  -Italkit alu ECO,
  -Motoforce alu racing,
  -Metrakit sp,
  -Hebo manston replica
  -Stage 6 Racing mk2 (mk1)
  -u.c..
  šie cilindri ir krietni jaudigāki par ''sporta'' klases cilindriem, un kuri ar pilnu komplektaciju spej viegli parsniegt 100km/h
  runājot par apkopi (ipaši cilindriem ar viengredzena virzuļi) ir nepieciešama gredzenu maiņa ik pec 5000km un virzuļa maiņa ik pec 9000km.
  Atcerieties, ka čuguna cilindri ir izturīgāki, bet ne tik jaudīgi kā aluminija.

  3). No karburatoriem var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir vēlme iegut maksimālo sniegumu lietot PWK 24mm un Mikuni TM24. lai pilnvērtīgi izmantotu šos karburatorus jāmaina ieplūdes kolektors un membrānbloks (Vārsts)  4)Midrace komplektācijai ir nepieciešama kloķvārpstas maiņa, lai nesaskartos ar nepatīkamu iznākumu sakarā ar lielo apgriezienu skaitu, ipaši ja kloķvārpstas nobraukums ir ļoti liels. Arī kloķvārpstām ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, polini, stage6 HPC, stage6 r/t replica, athena, doppler endurance, metrakit, Motoforce racing, Motoforce EVO u.c..
  ieteikumi: ņemt kloķenes ar pilnajiem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ kuru varēs izmantot arī uz kautko jaudīgaku. Izmantot SKF c4 gultņus

  5)izpūteju izvele ari ir ļoti plaša: Topperformance nardo, polini forrace 1 un 3 (labi uz polini corsa cilindru), Leovince 70, stage6 pro, stage6 r1200, yasuni c16, yasuni c20, yasuni c21, Hebo replica, metrakit SP, tecnigas NONE, Polini EVO 1,2. u.c..

  6) uz šo komplektaciju ieteicemas vismaz nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..


  7) uz šo komplektāciju izmantot sporta gaisa filtrus.

   
  70cc ‘’HIGH END’ klase
  Šada līmeņa komplektācijai ieteicams ņemt visas daļas no vienas ražotajfirmas (visas labākas detaļas ko piedavā) izņemot dažus sīkumus.
  ''high-end'' klasē izmantot tikai Minarelli un Piaggio dzinejus ar udens dzesi, jo gaisa dzeses dzinējiem rastos problēmas ar pārkaršanu, kā ari gaisa dzeses dzinēji neattīsta tik lielu jaudu kā ūdens dzese.
  1) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas. Tas ir nepieciešams, jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar pārējam detaļām no tā paša ražotāja komponentiem. Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange un Stage6 R/T oversize kits. Ja ir vēlme palielināt motorollera ātrumu ar nelielu uzrāviena zudumu var apmainīt reduktora zobratus uz garākiem! (malossi, topperformance, stage6, polini)  2) ir daudz ražotājfirmas, kas piedāvā dažādus cilindrus:
  -MHR Cross
  -MHR Team2
  -MHR Racing
  -Stage6 R/T
  -Polini EVO4/EVO3
  -MK Pro Race 2
  -Hebo Manston Revolution/Pata-Negra
  -Airsal Racing X-trem
  -R-Setup Racing
  .........


  -u.c..
  Šie cilindri ir ar mazāku resursu nekā ‘’midrace’’ klases cilindri : laicīgi jāmaina gredzens un virzulis
  Noderīgi ieteikumi: lietot šos cilindrus uz ūdensdzeses dzinējiem(LC). Gaisa dzesei ir ļoti bīstami (nerunājot par to ka labs ūdensdzeses (LC) ‘’Midrace’’ cilindrs iet labāk nekā gaisa dzesēs (AC) ‘’High End’’ cilindrs). Lietot tikai un vienigi 100% sintētisku eļļu un vienmēr labi uzsildīt pirms braukšanas it īpaši ja ārējā temperatūra ir zema.
  Maksimālais ātrums ir ap 130kmh ja ir pilna komplektācija un ja viss ir labi saregulēts. High End cilindri ir paredzēti lietošanai ar E100 degvielu.
  3) pie šis komplektācijas ir nepieciešama kloķenes maiņa, lai nesastaptos ar nepatīkamiem rezultātiem sakarā ar lielo apgriezienu skaitu. Ari kloķenēm ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, Polini Evo2/evo3, Stage6 R/T, Hebo Revolution,MHR Team
  ieteikumi: nepirkt lētas kloķenes kā Motoforce ņemt kloķenes ar pilniem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ

  4) izpūtejiem ir liela izvēle: Stage6 R1400, Yasuni c20, c21, Metrakit prorace70,Yasuni made for R/T Polini Evo2, Yasuni c30, mhr team2, stage6 R/T, Roost RS5 Ja gribat iegūt maksimālo jaudu ieteicams ir izgatavot Handmade izputeju ar jusu cilindra parametriem, bet dažkārt šo izputeju trūkums ir augstās cenas


  5) Kā karburatoru var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir velme iegut maksimalo sniegumu lietot Dellorto 24mm pwk, 28mm pwk, stage6 R/T 24mm. lai labi izmantotu šos karburatorus janomaina kolektors un membranbloks(ta nozimi skatit pielikuma).

  6) uz šo komplektāciju standarta aizdedzes sistēma jānomaina uz iekšējā rotora aizdedzi kas atvieglos kloķvārpstas pretestību un būs manāms apgriezienu diapazona pieaugums. Gandrīz visas sporta aizdedzes neražo elektrību.
  Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam. Italkit Selettra/MHR Selettra/ R/T Internal ignition.


  7) Uz šiem dzinējiem ‘’sporta’’ gaisa filtri palidz elpot dzinējam un palielina nedaudz jaudu it ipaši uzravienā, bet palielina ari skaņu. Ieteicami ir nēmt vienu kuram netiek klāt dubļi, putekļi u.t.t (piemēram topperformance un malossi e5) vai ievietot to bagāžniekā ar papildus gaisa ieeju caurumu izveidošanu.


  [
  70+....cc
  -MHR team2 Big Bore 77cc (39mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -MHR team2 Big Bore 86cc (44mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -2F4R 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -TCR 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -Stage6 R/T Bigbore 95cc
  -Airsal Racing X-trem 77cc/80cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc

  Visiem šiem cilindriem ar kubaturu lielaku par 70cc un kloķenem lai ievietotu ir nepieciešamas blokkarteru paplašinašana!
  Visjaudigakie- 2f4r 80cc, mhr bigbore 86cc, Stage6 r/t 95cc
  Šie cilindri ar pilnu komplektaciju un labi ''vīletiem'' karteriem sasniedz no 20ZS jaudu lidz 28ZS uz kloķvārpstas.
  maksimālais atrumš ar šadam kompelktacijam ir ap 140km/h nerunajot par iespēju uzlikt primāros un sekundāros zobratus, ar kuriem var iegut vel lielāku maksimalo ātrumu.
  šie cilindri visi ir aluminija ar viengredzena virzuli un resurs ir relativi zems. nepieciešamas biežas apkopes!

  2) runajot par ieplūdi kā karburators ir nepieciešams vismaz Dell'orto PHBG 21mm bet ieteicams lietot kadu PWK24 vai Mikuni TM24. tomer neparspīlet ar pārak lieliem karburatoriem (maksimali PWK 30mm).
  Lietot ''sporta'' gaisa filtrus ar mazām gaisa pretestībam, ieteicams (stage6 double layer un Twin air).
  Nomainit kolektoru un membranbloku(tā nozimi skatīt pielikuma).

  3) runājot par izpūtejiem labāka izvēle ir pasutit Handmade izpūteju pēc jusu cilindra parametriem, bet pardošanā arī ir daudzi labi sērijveida izpūteji:
  -Stage6 R/T bigbore
  -Roost Sprint 77cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc
  -Yasuni C21
  -Yasuni C30

  ..

  4) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas.
  Tas ir nepieciešam jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar parejam tā paša ražotāja komponentiem.
  Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange.

  5)Kloķeni ieteicams ņemt no tas pašas ražotajfirmas no kuras ir izvēlets cilindrs.
  viss labakas kloķenes tirgošanā: malossi MHR team, hebo revolution, polini evolution, Metrakit prorace, Stage6 r/t

  6)uz šo komplektaciju ieteicemas nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..
  ja ir velme izmantot visu dzinēja potencialu ieteicams ierīkot iekšējā rotora aizdedzi, bet gandriz visas sporta aizdedzes neražo elektribu.Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam.


  7) ieteicams uzlikt labu amortozatoru, dakšu, lielo priekšejo disku un labas riepas.

  8) kā pēdejais bet ne mazāk svarīgais - nepieciešamas lielas zinašanas lai patiešam uztaisītu labu hi-end rolleri, ne katrs kurš to spēs izdarit!

  Pielikums:
  -membranbloks,varsts,''majiņa'' pareizi saucas - plakšņveida vārsts.

  tūninga vārsta uzlabojumii: caurplude, plusma, atskirigs/optimals lenkis vai lenki, plaknju skaits, virsma ar gumijas parklajumu, varsta plaksnes no kompozītmaterialiem t.i. karbons, kevlars u.c. sintetiskas skiedras.

  ražotajfirmu majaslapas:
  YASUNI http://www.yasuni.ne...ng_us/index.htm
  PARMAKIT http://www.parmakit.com/
  HEBO http://www.hebo.com/00.php?lang=uk
  STAGE 6 http://www.stage6.de/
  MALOSSI http://www.malossi.com
  POLINI http://www.polini.it
  TOP PERFORMANCES e DR http://www.topperformances.com
  FABRIZI http://www.fabriziracing.com/fht/listino.php
  RMS http://www.rms.it/index.jsp
  LEOVINCI http://www.leovince.com
  GIANNELLI http://www.giannelli.com
  ARROW http://www.arrow.it/ita/home/
  PINASCO http://www.pinasco.com
  UFO http://www.ufoplast.it
  SKF http://www.skf.com/portal/skf_it/home
  DELL'ORTO http://www.dellorto.it/
  ATHENA http://www.athena-ad.com/catalogo/catalog4.asp?ln=ita
  METRAKIT http://www.metrakit....ish/default.php
  MOTOFORCE http://www.motoforce.it/
  GILARDONI-ITALKIT http://www.italkit.com/empresa.asp
  TECNIGAS http://www.tecnigas....i.php?idioma=en
  TNT http://www.one-italia.com/e_shop.php
  BETTELLA http://www.bettella....no/homepage.htm
  ROOST http://www.roost.si/
  SIMONINI http://www.simonini-racing.com/
  FABRIZI http://www.fabrizira...m/fht/index.php
  JOLLY MOTO http://www.jollymoto...ew/ITA/casa.htm
  KOSO http://www.koso.it/

  rolleru detaļu internet veikali-
  http://www.scooter-attack.com
  http://www.scooter-center.com
  http://www.sip-scootershop.com
   
  Kādu degvielu lietot manam cilindram?
  Skatīties pēc kompresijas pakāpes!
  1:10 vai mazāk Stock (sēņotāju aparāts) drīkst lietot 95,98 degvielu
  1:16 parasts racing cilindru rezultāts - nav ieteicams vairs lietot 95 degvielu lietojam 98/100
  1:18 normāls racing dzinējs - nav vairs ieteicams lietot 98 degvielu lietojam 100/103
  1:20 īsts šībernieku aparāts lietojam 103/ un tā talāk...

  STORM (Roberts Trillo) and 70cc (Deivids Andersons) Copyright. All Rights Reserved
  2013.02.04.
 4. Upvote
  70cc got a reaction from martiny in Ievads rolleru tūningā v2   
  šeit bus neliela pamāciba uz katru rollera tuninga klasi!

  50cc stock klase

  1)pirmais kas jāizdara ir jāizņem ierobežotaji. Visbiežak: gredzens uz variatora bukses, sašaurināts ieplūdes kolektors,
  šaiba uz karburatora mutes, sašaurinajumi un papildus trubas pie izpūtēja.Ieteicams Minarelli dzineja cilindriem noslīpet izplūdes kanāla sašaurinājumu.

  2) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: malossi multivar, polini speed control,
  polini superspeed (ar 9 ruļļiem), Hebo NG, Topperformance racing, Metrakit MKII, Stage6 R/T, MHR2005 u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma,
  un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.
  3) uzlikt lielāku karburatoru, piemeram dellorto 17,5.Šis karburators nāk standartā uz jaunajiem piaggio hi-per2 dzinējiem, bet tiek rūpnīcā ierobežots ar sašaurinajums, kura ierobežo to uz 12mm.
  ar šo daļu palielinasies jūtami uzrāviens un jauda.  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša:
  Leovince SP3,RR,ZX,TT, Yasuni Z, Tecnigas Next-R, Stage6 pro-replica,Gianelli reverse, gianelli next, gianelli Extra, polini funky, polini superrace, Yasuni R, Yasuni R.07, Hebo Performer, Gianelli Shot, Malossi MHR Replica
  IETEIKUMI: vislabākie pec testiem uz 50cc standarta cilindru izrādijušies: Leovince ZX, Leovince TT, Stage6 Pro Replica, Yasuni R
  Ja motorolleris tiek labi saregulēts, maksimālais ātrums palielinās par ~10km/h

  Testi uz minarelli standarta 50cc dzinēja

  Ar šo komplektaciju iegust labu uzrāvienu un maksimalo ātrumu ~85KM/h!

  Noderīgi ieteikumi: nav nepieciešamibas mainit sajūgu uz kadu ''sportiskāku'' jo tas tik padarīs smagāku transmisiju.
  ja nepieciešams jauns sajūgs - ieteicams Malossi Fly Clutch!

  Nelietot ''sporta'' gaisa filtrus. Uz šīs komplektacijas no sporta gaisa filtra nav jēgas, tas tikai apgrūtinās karburātora regulaciju un būs vajadzīgas lielākas rūpes par to!
  Var uzstādīt ''tūninga'' filtra švammes ar samazinātu pretestību kuras var ielikt standarta kastē!  70cc "sport" klase

  1) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: Malossi multivar, Polini speed control, Polini Superspeed (ar 9 ruļļiem), hebo NG, Top Performances TPR , Metrakit MKII, MHR2005, Stage6 R/T u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.  2)uzstādīt 70cc ''sporta'' klases cilindru (čuguna vai jaudīgākos alumīnija) arī šeit izvēle ir ļoti plaša:
  -Topperformance Trophy,
  -Dr Evolution,
  -Malossi Sport,
  -Parmakit sport,
  -Polini sport,
  -Pinasco T-force,
  -metrakit handmade 70,
  -Stage6 street race,
  -Stage6 Sport pro Mk2
  -u.c..
  DR fabrika ir piesaistīta Topperformance tadeļ Top. trophy un Dr Evo. cilindri ir identiski, vienigā atšķirība ir cenā.
  Ieteikumi: Ar šiem čuguna cilindriem kloķvārpstas maiņa nav nepieciešama, bet alumīnija cilindri ir jaudīgāki, tiem ir ieteicams nomainīt kloķvārpstu! Uzstādot čuguna cilindru uz standarta kloķvārpstas ieteicams nomainīt pamatgultņus un seperatoru.
  ieteicami lietot 100% sintetisku eļļu, vienmer cartīgi uzsildit dzinēju un labi iebraukat cilindru-tas nodrošinas cilindra maximalo resursu!
  3). Kā karburatoru var izveleties starp dažadiem Dell'otro modeļiem. Sakot no ekonomiskā PHBN 17,5mm, beidzot ar PHBG 21mm, kas krietni uzlabo dzinēja darbibu.
  Liels pluss ir PHBG 19 un 21mm karburatoriem, ka velak vares to izmantot arī uz jaudīgākiem cilindriem!
  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša: Topperformance Nardo, Stage6 pro, Yasuni R, Gianelli Shot, Polini forrace 1 un 3, Tecnigas RS70, Yasuni C16, Yasuni C20, Yasuni C21, Stage6 R1200 (uz attiecīgā sporta cilindra t.i. Stage6 sport pro mk2) u.c..


  IETEIKUMI: jaatceras, ka daži izpūteji ir ar homologāciju - izpūteja kolektorā uz dažām metinājuma vietām ir iemetināts ''konuss'', kas krietni ierobežo jaudu.(to ir uzmanigi jaizsit un jaizņem)

  Ar šo komplektaciju iegūst labu uzrāvienu un Maksimalais ātrums svārstās ap reāliem 100km/h

  Noderīgi ieteikumi: ja velas pilnveidot dzineju var nomainit Membranbloku un pilnveidot transmisiju: siksnu, sajugu (stage6, polini 3g, malossi fly clutch, Hebo N clutch Stage6 mk2 u.c..), Saspiedejšķivi (Malossi torque drive, Polini torque drive u.c..)


  Izvairīties no reduktora zobratu maiņas, tas kritiski samazina uzrāvienu.
  Uz šo komplektāciju nav ieteicams lietot sporta filtrus, ja vien neesat izlēmis no sava 70cc ''sport''  dzinēja izspiest pēc iespējas lielāku jaudu.  70cc "midrace"'klase

  1) Transmisijai vēlams izvēlēties viena ražotaja detaļas (Stage6, Polini, Malossi u.c..) jāiegādajas visus komponentus (Variatoru, siksnu, saspiedejšķivjus, sajūgu) . Katrs atsevišķs komponents ir veidots lai sniegtu maksimāli labu sniegumu ar pārējiem šī ražotaja komponentiem.
  Ja ir vēlme palielinat maksimālo atrumu, tad ir iespeja nomainit reduktora zobratus, ar nelielu uzrāviena zudumu.

  2)Runajot par cilindriem mūsdienas ir ļoti liela izvēle (var būt gan aluminija gan čuguna, ar viengredzena un divgredzena virzuļiem, un visjaudīgākie nāk ar dalāmo(modulāro) galvu):
  -Topperformance Dueplus jeb 2+ (LC) / Topperformance racing (ac),
  -Malossi MHR replica,
  -Airsal T6 racing,
  -Polini corsa,
  -Polini alu,
  -Athena sporting,
  -Italkit alu ECO,
  -Motoforce alu racing,
  -Metrakit sp,
  -Hebo manston replica
  -Stage 6 Racing mk2 (mk1)
  -u.c..
  šie cilindri ir krietni jaudigāki par ''sporta'' klases cilindriem, un kuri ar pilnu komplektaciju spej viegli parsniegt 100km/h
  runājot par apkopi (ipaši cilindriem ar viengredzena virzuļi) ir nepieciešama gredzenu maiņa ik pec 5000km un virzuļa maiņa ik pec 9000km.
  Atcerieties, ka čuguna cilindri ir izturīgāki, bet ne tik jaudīgi kā aluminija.

  3). No karburatoriem var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir vēlme iegut maksimālo sniegumu lietot PWK 24mm un Mikuni TM24. lai pilnvērtīgi izmantotu šos karburatorus jāmaina ieplūdes kolektors un membrānbloks (Vārsts)  4)Midrace komplektācijai ir nepieciešama kloķvārpstas maiņa, lai nesaskartos ar nepatīkamu iznākumu sakarā ar lielo apgriezienu skaitu, ipaši ja kloķvārpstas nobraukums ir ļoti liels. Arī kloķvārpstām ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, polini, stage6 HPC, stage6 r/t replica, athena, doppler endurance, metrakit, Motoforce racing, Motoforce EVO u.c..
  ieteikumi: ņemt kloķenes ar pilnajiem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ kuru varēs izmantot arī uz kautko jaudīgaku. Izmantot SKF c4 gultņus

  5)izpūteju izvele ari ir ļoti plaša: Topperformance nardo, polini forrace 1 un 3 (labi uz polini corsa cilindru), Leovince 70, stage6 pro, stage6 r1200, yasuni c16, yasuni c20, yasuni c21, Hebo replica, metrakit SP, tecnigas NONE, Polini EVO 1,2. u.c..

  6) uz šo komplektaciju ieteicemas vismaz nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..


  7) uz šo komplektāciju izmantot sporta gaisa filtrus.

   
  70cc ‘’HIGH END’ klase
  Šada līmeņa komplektācijai ieteicams ņemt visas daļas no vienas ražotajfirmas (visas labākas detaļas ko piedavā) izņemot dažus sīkumus.
  ''high-end'' klasē izmantot tikai Minarelli un Piaggio dzinejus ar udens dzesi, jo gaisa dzeses dzinējiem rastos problēmas ar pārkaršanu, kā ari gaisa dzeses dzinēji neattīsta tik lielu jaudu kā ūdens dzese.
  1) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas. Tas ir nepieciešams, jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar pārējam detaļām no tā paša ražotāja komponentiem. Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange un Stage6 R/T oversize kits. Ja ir vēlme palielināt motorollera ātrumu ar nelielu uzrāviena zudumu var apmainīt reduktora zobratus uz garākiem! (malossi, topperformance, stage6, polini)  2) ir daudz ražotājfirmas, kas piedāvā dažādus cilindrus:
  -MHR Cross
  -MHR Team2
  -MHR Racing
  -Stage6 R/T
  -Polini EVO4/EVO3
  -MK Pro Race 2
  -Hebo Manston Revolution/Pata-Negra
  -Airsal Racing X-trem
  -R-Setup Racing
  .........


  -u.c..
  Šie cilindri ir ar mazāku resursu nekā ‘’midrace’’ klases cilindri : laicīgi jāmaina gredzens un virzulis
  Noderīgi ieteikumi: lietot šos cilindrus uz ūdensdzeses dzinējiem(LC). Gaisa dzesei ir ļoti bīstami (nerunājot par to ka labs ūdensdzeses (LC) ‘’Midrace’’ cilindrs iet labāk nekā gaisa dzesēs (AC) ‘’High End’’ cilindrs). Lietot tikai un vienigi 100% sintētisku eļļu un vienmēr labi uzsildīt pirms braukšanas it īpaši ja ārējā temperatūra ir zema.
  Maksimālais ātrums ir ap 130kmh ja ir pilna komplektācija un ja viss ir labi saregulēts. High End cilindri ir paredzēti lietošanai ar E100 degvielu.
  3) pie šis komplektācijas ir nepieciešama kloķenes maiņa, lai nesastaptos ar nepatīkamiem rezultātiem sakarā ar lielo apgriezienu skaitu. Ari kloķenēm ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, Polini Evo2/evo3, Stage6 R/T, Hebo Revolution,MHR Team
  ieteikumi: nepirkt lētas kloķenes kā Motoforce ņemt kloķenes ar pilniem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ

  4) izpūtejiem ir liela izvēle: Stage6 R1400, Yasuni c20, c21, Metrakit prorace70,Yasuni made for R/T Polini Evo2, Yasuni c30, mhr team2, stage6 R/T, Roost RS5 Ja gribat iegūt maksimālo jaudu ieteicams ir izgatavot Handmade izputeju ar jusu cilindra parametriem, bet dažkārt šo izputeju trūkums ir augstās cenas


  5) Kā karburatoru var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir velme iegut maksimalo sniegumu lietot Dellorto 24mm pwk, 28mm pwk, stage6 R/T 24mm. lai labi izmantotu šos karburatorus janomaina kolektors un membranbloks(ta nozimi skatit pielikuma).

  6) uz šo komplektāciju standarta aizdedzes sistēma jānomaina uz iekšējā rotora aizdedzi kas atvieglos kloķvārpstas pretestību un būs manāms apgriezienu diapazona pieaugums. Gandrīz visas sporta aizdedzes neražo elektrību.
  Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam. Italkit Selettra/MHR Selettra/ R/T Internal ignition.


  7) Uz šiem dzinējiem ‘’sporta’’ gaisa filtri palidz elpot dzinējam un palielina nedaudz jaudu it ipaši uzravienā, bet palielina ari skaņu. Ieteicami ir nēmt vienu kuram netiek klāt dubļi, putekļi u.t.t (piemēram topperformance un malossi e5) vai ievietot to bagāžniekā ar papildus gaisa ieeju caurumu izveidošanu.


  [
  70+....cc
  -MHR team2 Big Bore 77cc (39mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -MHR team2 Big Bore 86cc (44mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -2F4R 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -TCR 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -Stage6 R/T Bigbore 95cc
  -Airsal Racing X-trem 77cc/80cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc

  Visiem šiem cilindriem ar kubaturu lielaku par 70cc un kloķenem lai ievietotu ir nepieciešamas blokkarteru paplašinašana!
  Visjaudigakie- 2f4r 80cc, mhr bigbore 86cc, Stage6 r/t 95cc
  Šie cilindri ar pilnu komplektaciju un labi ''vīletiem'' karteriem sasniedz no 20ZS jaudu lidz 28ZS uz kloķvārpstas.
  maksimālais atrumš ar šadam kompelktacijam ir ap 140km/h nerunajot par iespēju uzlikt primāros un sekundāros zobratus, ar kuriem var iegut vel lielāku maksimalo ātrumu.
  šie cilindri visi ir aluminija ar viengredzena virzuli un resurs ir relativi zems. nepieciešamas biežas apkopes!

  2) runajot par ieplūdi kā karburators ir nepieciešams vismaz Dell'orto PHBG 21mm bet ieteicams lietot kadu PWK24 vai Mikuni TM24. tomer neparspīlet ar pārak lieliem karburatoriem (maksimali PWK 30mm).
  Lietot ''sporta'' gaisa filtrus ar mazām gaisa pretestībam, ieteicams (stage6 double layer un Twin air).
  Nomainit kolektoru un membranbloku(tā nozimi skatīt pielikuma).

  3) runājot par izpūtejiem labāka izvēle ir pasutit Handmade izpūteju pēc jusu cilindra parametriem, bet pardošanā arī ir daudzi labi sērijveida izpūteji:
  -Stage6 R/T bigbore
  -Roost Sprint 77cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc
  -Yasuni C21
  -Yasuni C30

  ..

  4) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas.
  Tas ir nepieciešam jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar parejam tā paša ražotāja komponentiem.
  Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange.

  5)Kloķeni ieteicams ņemt no tas pašas ražotajfirmas no kuras ir izvēlets cilindrs.
  viss labakas kloķenes tirgošanā: malossi MHR team, hebo revolution, polini evolution, Metrakit prorace, Stage6 r/t

  6)uz šo komplektaciju ieteicemas nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..
  ja ir velme izmantot visu dzinēja potencialu ieteicams ierīkot iekšējā rotora aizdedzi, bet gandriz visas sporta aizdedzes neražo elektribu.Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam.


  7) ieteicams uzlikt labu amortozatoru, dakšu, lielo priekšejo disku un labas riepas.

  8) kā pēdejais bet ne mazāk svarīgais - nepieciešamas lielas zinašanas lai patiešam uztaisītu labu hi-end rolleri, ne katrs kurš to spēs izdarit!

  Pielikums:
  -membranbloks,varsts,''majiņa'' pareizi saucas - plakšņveida vārsts.

  tūninga vārsta uzlabojumii: caurplude, plusma, atskirigs/optimals lenkis vai lenki, plaknju skaits, virsma ar gumijas parklajumu, varsta plaksnes no kompozītmaterialiem t.i. karbons, kevlars u.c. sintetiskas skiedras.

  ražotajfirmu majaslapas:
  YASUNI http://www.yasuni.ne...ng_us/index.htm
  PARMAKIT http://www.parmakit.com/
  HEBO http://www.hebo.com/00.php?lang=uk
  STAGE 6 http://www.stage6.de/
  MALOSSI http://www.malossi.com
  POLINI http://www.polini.it
  TOP PERFORMANCES e DR http://www.topperformances.com
  FABRIZI http://www.fabriziracing.com/fht/listino.php
  RMS http://www.rms.it/index.jsp
  LEOVINCI http://www.leovince.com
  GIANNELLI http://www.giannelli.com
  ARROW http://www.arrow.it/ita/home/
  PINASCO http://www.pinasco.com
  UFO http://www.ufoplast.it
  SKF http://www.skf.com/portal/skf_it/home
  DELL'ORTO http://www.dellorto.it/
  ATHENA http://www.athena-ad.com/catalogo/catalog4.asp?ln=ita
  METRAKIT http://www.metrakit....ish/default.php
  MOTOFORCE http://www.motoforce.it/
  GILARDONI-ITALKIT http://www.italkit.com/empresa.asp
  TECNIGAS http://www.tecnigas....i.php?idioma=en
  TNT http://www.one-italia.com/e_shop.php
  BETTELLA http://www.bettella....no/homepage.htm
  ROOST http://www.roost.si/
  SIMONINI http://www.simonini-racing.com/
  FABRIZI http://www.fabrizira...m/fht/index.php
  JOLLY MOTO http://www.jollymoto...ew/ITA/casa.htm
  KOSO http://www.koso.it/

  rolleru detaļu internet veikali-
  http://www.scooter-attack.com
  http://www.scooter-center.com
  http://www.sip-scootershop.com
   
  Kādu degvielu lietot manam cilindram?
  Skatīties pēc kompresijas pakāpes!
  1:10 vai mazāk Stock (sēņotāju aparāts) drīkst lietot 95,98 degvielu
  1:16 parasts racing cilindru rezultāts - nav ieteicams vairs lietot 95 degvielu lietojam 98/100
  1:18 normāls racing dzinējs - nav vairs ieteicams lietot 98 degvielu lietojam 100/103
  1:20 īsts šībernieku aparāts lietojam 103/ un tā talāk...

  STORM (Roberts Trillo) and 70cc (Deivids Andersons) Copyright. All Rights Reserved
  2013.02.04.
 5. Upvote
  70cc got a reaction from Trigger in Ievads rolleru tūningā v2   
  Informācija atjaunota!
   
  Rocky - jā der, skaties scooter-attack.com pie sava modeļa un atradīsi visu ko vajag
 6. Upvote
  70cc got a reaction from ApriliaDUDE in PIRMS UN PĒC   
  Pirms:

  Pēc V1 :

   
  Pēc V2:

 7. Upvote
  70cc got a reaction from martiny in Ievads rolleru tūningā v2   
  šeit bus neliela pamāciba uz katru rollera tuninga klasi!

  50cc stock klase

  1)pirmais kas jāizdara ir jāizņem ierobežotaji. Visbiežak: gredzens uz variatora bukses, sašaurināts ieplūdes kolektors,
  šaiba uz karburatora mutes, sašaurinajumi un papildus trubas pie izpūtēja.Ieteicams Minarelli dzineja cilindriem noslīpet izplūdes kanāla sašaurinājumu.

  2) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: malossi multivar, polini speed control,
  polini superspeed (ar 9 ruļļiem), Hebo NG, Topperformance racing, Metrakit MKII, Stage6 R/T, MHR2005 u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma,
  un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.
  3) uzlikt lielāku karburatoru, piemeram dellorto 17,5.Šis karburators nāk standartā uz jaunajiem piaggio hi-per2 dzinējiem, bet tiek rūpnīcā ierobežots ar sašaurinajums, kura ierobežo to uz 12mm.
  ar šo daļu palielinasies jūtami uzrāviens un jauda.  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša:
  Leovince SP3,RR,ZX,TT, Yasuni Z, Tecnigas Next-R, Stage6 pro-replica,Gianelli reverse, gianelli next, gianelli Extra, polini funky, polini superrace, Yasuni R, Yasuni R.07, Hebo Performer, Gianelli Shot, Malossi MHR Replica
  IETEIKUMI: vislabākie pec testiem uz 50cc standarta cilindru izrādijušies: Leovince ZX, Leovince TT, Stage6 Pro Replica, Yasuni R
  Ja motorolleris tiek labi saregulēts, maksimālais ātrums palielinās par ~10km/h

  Testi uz minarelli standarta 50cc dzinēja

  Ar šo komplektaciju iegust labu uzrāvienu un maksimalo ātrumu ~85KM/h!

  Noderīgi ieteikumi: nav nepieciešamibas mainit sajūgu uz kadu ''sportiskāku'' jo tas tik padarīs smagāku transmisiju.
  ja nepieciešams jauns sajūgs - ieteicams Malossi Fly Clutch!

  Nelietot ''sporta'' gaisa filtrus. Uz šīs komplektacijas no sporta gaisa filtra nav jēgas, tas tikai apgrūtinās karburātora regulaciju un būs vajadzīgas lielākas rūpes par to!
  Var uzstādīt ''tūninga'' filtra švammes ar samazinātu pretestību kuras var ielikt standarta kastē!  70cc "sport" klase

  1) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: Malossi multivar, Polini speed control, Polini Superspeed (ar 9 ruļļiem), hebo NG, Top Performances TPR , Metrakit MKII, MHR2005, Stage6 R/T u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.  2)uzstādīt 70cc ''sporta'' klases cilindru (čuguna vai jaudīgākos alumīnija) arī šeit izvēle ir ļoti plaša:
  -Topperformance Trophy,
  -Dr Evolution,
  -Malossi Sport,
  -Parmakit sport,
  -Polini sport,
  -Pinasco T-force,
  -metrakit handmade 70,
  -Stage6 street race,
  -Stage6 Sport pro Mk2
  -u.c..
  DR fabrika ir piesaistīta Topperformance tadeļ Top. trophy un Dr Evo. cilindri ir identiski, vienigā atšķirība ir cenā.
  Ieteikumi: Ar šiem čuguna cilindriem kloķvārpstas maiņa nav nepieciešama, bet alumīnija cilindri ir jaudīgāki, tiem ir ieteicams nomainīt kloķvārpstu! Uzstādot čuguna cilindru uz standarta kloķvārpstas ieteicams nomainīt pamatgultņus un seperatoru.
  ieteicami lietot 100% sintetisku eļļu, vienmer cartīgi uzsildit dzinēju un labi iebraukat cilindru-tas nodrošinas cilindra maximalo resursu!
  3). Kā karburatoru var izveleties starp dažadiem Dell'otro modeļiem. Sakot no ekonomiskā PHBN 17,5mm, beidzot ar PHBG 21mm, kas krietni uzlabo dzinēja darbibu.
  Liels pluss ir PHBG 19 un 21mm karburatoriem, ka velak vares to izmantot arī uz jaudīgākiem cilindriem!
  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša: Topperformance Nardo, Stage6 pro, Yasuni R, Gianelli Shot, Polini forrace 1 un 3, Tecnigas RS70, Yasuni C16, Yasuni C20, Yasuni C21, Stage6 R1200 (uz attiecīgā sporta cilindra t.i. Stage6 sport pro mk2) u.c..


  IETEIKUMI: jaatceras, ka daži izpūteji ir ar homologāciju - izpūteja kolektorā uz dažām metinājuma vietām ir iemetināts ''konuss'', kas krietni ierobežo jaudu.(to ir uzmanigi jaizsit un jaizņem)

  Ar šo komplektaciju iegūst labu uzrāvienu un Maksimalais ātrums svārstās ap reāliem 100km/h

  Noderīgi ieteikumi: ja velas pilnveidot dzineju var nomainit Membranbloku un pilnveidot transmisiju: siksnu, sajugu (stage6, polini 3g, malossi fly clutch, Hebo N clutch Stage6 mk2 u.c..), Saspiedejšķivi (Malossi torque drive, Polini torque drive u.c..)


  Izvairīties no reduktora zobratu maiņas, tas kritiski samazina uzrāvienu.
  Uz šo komplektāciju nav ieteicams lietot sporta filtrus, ja vien neesat izlēmis no sava 70cc ''sport''  dzinēja izspiest pēc iespējas lielāku jaudu.  70cc "midrace"'klase

  1) Transmisijai vēlams izvēlēties viena ražotaja detaļas (Stage6, Polini, Malossi u.c..) jāiegādajas visus komponentus (Variatoru, siksnu, saspiedejšķivjus, sajūgu) . Katrs atsevišķs komponents ir veidots lai sniegtu maksimāli labu sniegumu ar pārējiem šī ražotaja komponentiem.
  Ja ir vēlme palielinat maksimālo atrumu, tad ir iespeja nomainit reduktora zobratus, ar nelielu uzrāviena zudumu.

  2)Runajot par cilindriem mūsdienas ir ļoti liela izvēle (var būt gan aluminija gan čuguna, ar viengredzena un divgredzena virzuļiem, un visjaudīgākie nāk ar dalāmo(modulāro) galvu):
  -Topperformance Dueplus jeb 2+ (LC) / Topperformance racing (ac),
  -Malossi MHR replica,
  -Airsal T6 racing,
  -Polini corsa,
  -Polini alu,
  -Athena sporting,
  -Italkit alu ECO,
  -Motoforce alu racing,
  -Metrakit sp,
  -Hebo manston replica
  -Stage 6 Racing mk2 (mk1)
  -u.c..
  šie cilindri ir krietni jaudigāki par ''sporta'' klases cilindriem, un kuri ar pilnu komplektaciju spej viegli parsniegt 100km/h
  runājot par apkopi (ipaši cilindriem ar viengredzena virzuļi) ir nepieciešama gredzenu maiņa ik pec 5000km un virzuļa maiņa ik pec 9000km.
  Atcerieties, ka čuguna cilindri ir izturīgāki, bet ne tik jaudīgi kā aluminija.

  3). No karburatoriem var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir vēlme iegut maksimālo sniegumu lietot PWK 24mm un Mikuni TM24. lai pilnvērtīgi izmantotu šos karburatorus jāmaina ieplūdes kolektors un membrānbloks (Vārsts)  4)Midrace komplektācijai ir nepieciešama kloķvārpstas maiņa, lai nesaskartos ar nepatīkamu iznākumu sakarā ar lielo apgriezienu skaitu, ipaši ja kloķvārpstas nobraukums ir ļoti liels. Arī kloķvārpstām ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, polini, stage6 HPC, stage6 r/t replica, athena, doppler endurance, metrakit, Motoforce racing, Motoforce EVO u.c..
  ieteikumi: ņemt kloķenes ar pilnajiem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ kuru varēs izmantot arī uz kautko jaudīgaku. Izmantot SKF c4 gultņus

  5)izpūteju izvele ari ir ļoti plaša: Topperformance nardo, polini forrace 1 un 3 (labi uz polini corsa cilindru), Leovince 70, stage6 pro, stage6 r1200, yasuni c16, yasuni c20, yasuni c21, Hebo replica, metrakit SP, tecnigas NONE, Polini EVO 1,2. u.c..

  6) uz šo komplektaciju ieteicemas vismaz nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..


  7) uz šo komplektāciju izmantot sporta gaisa filtrus.

   
  70cc ‘’HIGH END’ klase
  Šada līmeņa komplektācijai ieteicams ņemt visas daļas no vienas ražotajfirmas (visas labākas detaļas ko piedavā) izņemot dažus sīkumus.
  ''high-end'' klasē izmantot tikai Minarelli un Piaggio dzinejus ar udens dzesi, jo gaisa dzeses dzinējiem rastos problēmas ar pārkaršanu, kā ari gaisa dzeses dzinēji neattīsta tik lielu jaudu kā ūdens dzese.
  1) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas. Tas ir nepieciešams, jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar pārējam detaļām no tā paša ražotāja komponentiem. Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange un Stage6 R/T oversize kits. Ja ir vēlme palielināt motorollera ātrumu ar nelielu uzrāviena zudumu var apmainīt reduktora zobratus uz garākiem! (malossi, topperformance, stage6, polini)  2) ir daudz ražotājfirmas, kas piedāvā dažādus cilindrus:
  -MHR Cross
  -MHR Team2
  -MHR Racing
  -Stage6 R/T
  -Polini EVO4/EVO3
  -MK Pro Race 2
  -Hebo Manston Revolution/Pata-Negra
  -Airsal Racing X-trem
  -R-Setup Racing
  .........


  -u.c..
  Šie cilindri ir ar mazāku resursu nekā ‘’midrace’’ klases cilindri : laicīgi jāmaina gredzens un virzulis
  Noderīgi ieteikumi: lietot šos cilindrus uz ūdensdzeses dzinējiem(LC). Gaisa dzesei ir ļoti bīstami (nerunājot par to ka labs ūdensdzeses (LC) ‘’Midrace’’ cilindrs iet labāk nekā gaisa dzesēs (AC) ‘’High End’’ cilindrs). Lietot tikai un vienigi 100% sintētisku eļļu un vienmēr labi uzsildīt pirms braukšanas it īpaši ja ārējā temperatūra ir zema.
  Maksimālais ātrums ir ap 130kmh ja ir pilna komplektācija un ja viss ir labi saregulēts. High End cilindri ir paredzēti lietošanai ar E100 degvielu.
  3) pie šis komplektācijas ir nepieciešama kloķenes maiņa, lai nesastaptos ar nepatīkamiem rezultātiem sakarā ar lielo apgriezienu skaitu. Ari kloķenēm ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, Polini Evo2/evo3, Stage6 R/T, Hebo Revolution,MHR Team
  ieteikumi: nepirkt lētas kloķenes kā Motoforce ņemt kloķenes ar pilniem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ

  4) izpūtejiem ir liela izvēle: Stage6 R1400, Yasuni c20, c21, Metrakit prorace70,Yasuni made for R/T Polini Evo2, Yasuni c30, mhr team2, stage6 R/T, Roost RS5 Ja gribat iegūt maksimālo jaudu ieteicams ir izgatavot Handmade izputeju ar jusu cilindra parametriem, bet dažkārt šo izputeju trūkums ir augstās cenas


  5) Kā karburatoru var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir velme iegut maksimalo sniegumu lietot Dellorto 24mm pwk, 28mm pwk, stage6 R/T 24mm. lai labi izmantotu šos karburatorus janomaina kolektors un membranbloks(ta nozimi skatit pielikuma).

  6) uz šo komplektāciju standarta aizdedzes sistēma jānomaina uz iekšējā rotora aizdedzi kas atvieglos kloķvārpstas pretestību un būs manāms apgriezienu diapazona pieaugums. Gandrīz visas sporta aizdedzes neražo elektrību.
  Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam. Italkit Selettra/MHR Selettra/ R/T Internal ignition.


  7) Uz šiem dzinējiem ‘’sporta’’ gaisa filtri palidz elpot dzinējam un palielina nedaudz jaudu it ipaši uzravienā, bet palielina ari skaņu. Ieteicami ir nēmt vienu kuram netiek klāt dubļi, putekļi u.t.t (piemēram topperformance un malossi e5) vai ievietot to bagāžniekā ar papildus gaisa ieeju caurumu izveidošanu.


  [
  70+....cc
  -MHR team2 Big Bore 77cc (39mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -MHR team2 Big Bore 86cc (44mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -2F4R 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -TCR 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -Stage6 R/T Bigbore 95cc
  -Airsal Racing X-trem 77cc/80cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc

  Visiem šiem cilindriem ar kubaturu lielaku par 70cc un kloķenem lai ievietotu ir nepieciešamas blokkarteru paplašinašana!
  Visjaudigakie- 2f4r 80cc, mhr bigbore 86cc, Stage6 r/t 95cc
  Šie cilindri ar pilnu komplektaciju un labi ''vīletiem'' karteriem sasniedz no 20ZS jaudu lidz 28ZS uz kloķvārpstas.
  maksimālais atrumš ar šadam kompelktacijam ir ap 140km/h nerunajot par iespēju uzlikt primāros un sekundāros zobratus, ar kuriem var iegut vel lielāku maksimalo ātrumu.
  šie cilindri visi ir aluminija ar viengredzena virzuli un resurs ir relativi zems. nepieciešamas biežas apkopes!

  2) runajot par ieplūdi kā karburators ir nepieciešams vismaz Dell'orto PHBG 21mm bet ieteicams lietot kadu PWK24 vai Mikuni TM24. tomer neparspīlet ar pārak lieliem karburatoriem (maksimali PWK 30mm).
  Lietot ''sporta'' gaisa filtrus ar mazām gaisa pretestībam, ieteicams (stage6 double layer un Twin air).
  Nomainit kolektoru un membranbloku(tā nozimi skatīt pielikuma).

  3) runājot par izpūtejiem labāka izvēle ir pasutit Handmade izpūteju pēc jusu cilindra parametriem, bet pardošanā arī ir daudzi labi sērijveida izpūteji:
  -Stage6 R/T bigbore
  -Roost Sprint 77cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc
  -Yasuni C21
  -Yasuni C30

  ..

  4) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas.
  Tas ir nepieciešam jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar parejam tā paša ražotāja komponentiem.
  Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange.

  5)Kloķeni ieteicams ņemt no tas pašas ražotajfirmas no kuras ir izvēlets cilindrs.
  viss labakas kloķenes tirgošanā: malossi MHR team, hebo revolution, polini evolution, Metrakit prorace, Stage6 r/t

  6)uz šo komplektaciju ieteicemas nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..
  ja ir velme izmantot visu dzinēja potencialu ieteicams ierīkot iekšējā rotora aizdedzi, bet gandriz visas sporta aizdedzes neražo elektribu.Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam.


  7) ieteicams uzlikt labu amortozatoru, dakšu, lielo priekšejo disku un labas riepas.

  8) kā pēdejais bet ne mazāk svarīgais - nepieciešamas lielas zinašanas lai patiešam uztaisītu labu hi-end rolleri, ne katrs kurš to spēs izdarit!

  Pielikums:
  -membranbloks,varsts,''majiņa'' pareizi saucas - plakšņveida vārsts.

  tūninga vārsta uzlabojumii: caurplude, plusma, atskirigs/optimals lenkis vai lenki, plaknju skaits, virsma ar gumijas parklajumu, varsta plaksnes no kompozītmaterialiem t.i. karbons, kevlars u.c. sintetiskas skiedras.

  ražotajfirmu majaslapas:
  YASUNI http://www.yasuni.ne...ng_us/index.htm
  PARMAKIT http://www.parmakit.com/
  HEBO http://www.hebo.com/00.php?lang=uk
  STAGE 6 http://www.stage6.de/
  MALOSSI http://www.malossi.com
  POLINI http://www.polini.it
  TOP PERFORMANCES e DR http://www.topperformances.com
  FABRIZI http://www.fabriziracing.com/fht/listino.php
  RMS http://www.rms.it/index.jsp
  LEOVINCI http://www.leovince.com
  GIANNELLI http://www.giannelli.com
  ARROW http://www.arrow.it/ita/home/
  PINASCO http://www.pinasco.com
  UFO http://www.ufoplast.it
  SKF http://www.skf.com/portal/skf_it/home
  DELL'ORTO http://www.dellorto.it/
  ATHENA http://www.athena-ad.com/catalogo/catalog4.asp?ln=ita
  METRAKIT http://www.metrakit....ish/default.php
  MOTOFORCE http://www.motoforce.it/
  GILARDONI-ITALKIT http://www.italkit.com/empresa.asp
  TECNIGAS http://www.tecnigas....i.php?idioma=en
  TNT http://www.one-italia.com/e_shop.php
  BETTELLA http://www.bettella....no/homepage.htm
  ROOST http://www.roost.si/
  SIMONINI http://www.simonini-racing.com/
  FABRIZI http://www.fabrizira...m/fht/index.php
  JOLLY MOTO http://www.jollymoto...ew/ITA/casa.htm
  KOSO http://www.koso.it/

  rolleru detaļu internet veikali-
  http://www.scooter-attack.com
  http://www.scooter-center.com
  http://www.sip-scootershop.com
   
  Kādu degvielu lietot manam cilindram?
  Skatīties pēc kompresijas pakāpes!
  1:10 vai mazāk Stock (sēņotāju aparāts) drīkst lietot 95,98 degvielu
  1:16 parasts racing cilindru rezultāts - nav ieteicams vairs lietot 95 degvielu lietojam 98/100
  1:18 normāls racing dzinējs - nav vairs ieteicams lietot 98 degvielu lietojam 100/103
  1:20 īsts šībernieku aparāts lietojam 103/ un tā talāk...

  STORM (Roberts Trillo) and 70cc (Deivids Andersons) Copyright. All Rights Reserved
  2013.02.04.
 8. Upvote
  70cc got a reaction from xero in History of 70cc Aerox   
  ojj pajautāji bet nu mēģināšu atsaukt atmiņā, cik atminos cilindrs bija vīlēts, lūka izplūdei bija par laikam 1mm pacelta un kautkādi 29mm plata, neatceros, bet bija kautkādi 69.99999 no virzuļa diametra. pārplūdes bija tikai pielidzinats lejums un tas pats ar visiem kanāliem apakšā, bet cilindrus man vienmēr patika celt augstāk ar speiseriem 1-2mm lai lūkas paceļas, squishu parasti taisiju slimāko kādu pēc teorijas varēja ar 98 benzīnu, vārdsakot karteris arī bija grauzts un transmisijā arī kautkas ķīmiķots, karbis laikam beigās bija pat PWK vai kā viņu tur sauca, aizdedzi parasti arī liku tā ka knapi palaist varēja, jo tad grieza vislabāk domāju ka savi 14-15hp tur ir bijuši savlaik mierīgi ja jau žoga jeb buna ex srkai bija kautkādi 12 vai kas tāds - man gāja krietni labāk, skrējušies nebijām, bet setups arī viņam bija diezgan vienkāršs salīdzinot ar manu. Godīgi sakot man slinkums pat iedziļināties tajā visā vēlreiz, cik entās stundas tika iztērētas tam mopēdam, 6 dienas skrūvē un pus dienu pabrauc. Cik atceros no abarotiem vienmēr vilkās vaļā tādas lietas kā wingbells, pats sajūgs, kloķenes uzgriežņi, mehāniskais sūknis arī bija liela problēma, neturēja ilgāk par nedēļu, ar to mūžīgi čakarējos, takā tā, ielai vēlreiz ko tādu nebūvētu :P
   
  Varu pačukstēt ka jau gaidu rītdienu jo dodos pakaļ gilera runner 125 2t mk1   viss vel var mainīties, jo cipars ļoti salds, pieļauju iespēju pārdot un nopirkt atkal aeroxu, dzīvosim un redzēsim, vairāk gribas skrūvēt nekā braukt, ielas autiņiem pa lielam arī esmu metis mieru, garlaicīgi braukt, iepriekš bija aizgājis pa fāzēm un bija 328ci, 318ci , 330ci un tad vel Impreza wrx japānas imports, tagad atstāju tikai 330ci jo mēnesī reizi nododu uguņus track day pasākumos.  
 9. Upvote
  70cc got a reaction from SendaTech in Pērk/Pārdod Piaggio   
  varbūt kādam uz tirgošanu ir kāds sporta cilindrs un truba uz bigbloka?
 10. Upvote
  70cc got a reaction from R1200 in Mūsu 4riteņu draugi   
  šobrīd pārvietojos ar 330ci garlaicības nomākts pagaišnedēļ beidzot saņēmu rhd ebay kolektoru no amerikas un pieskrūvēju Garret GT35 analogu un siemens deka 630cc sprauslas, pūšam iekšā ap 0.4-0.6bar standarta vadībā un bez iejaukšanās dzinējā, hidro ručņiks, XYZ koilas tas tā neiedziļinoties sīkumos.... zīlējot kafijas biezumos varētu būt ap ~340hp spolē labi, bloķis protams metināts


 11. Upvote
  70cc got a reaction from Ricss in History of 70cc Aerox   
  Tātad viss sākās ar to ka 2011. gadā par labām sekmēm mācībās vecais man uzdāvināja šo skaisto Yamaha Aerox, kuram motorā nebija nekā, izņemot Malossi wingbellu, kautkādas atsperītes un nojātu Top TPR vario... Iegādājos par 380ls, kautgan cena tajā laikā bija 420ls   cēlis viņu bija user Zvers, EJ un vel izgājis cauri 101 kreisajai rokai, nācis no vācijas bez papīriem, likts kopā no vairākiem rolleriem.

  Tad kautkad noklemmēja jau iepriekš klemmētais stock cilis, un nākamajā dienā jau aizbraucu pakaļ lietotam Top Due+ cilim. Gāja labi. Vēlāk nomainīju kloķeni uz Polini Evo II, variatoru uz HEBO NG un arī siksnu nomainīju uz Malossi X-Special. Ar šo komplektāciju mierīgi gāja ratā ar nelielu palīdzību, top speeds bija aptuveni 85km/h

  Tad nu nāca ziema... izdomāju ka vajag taisīt projektu, plāni bija lieli, naudas arī tajā laikā bija dahuja...
  Iegādājos trubu priekš sava ciļa - Top Nardo replica, nopirku arī 17.5 karbi, malossi fly, mhr wingu un vēl kautkādus sīkumus. Gāja normāli, bet tā truba čakarēja prātu, nekādīgi nevarēja noregulēt tā lai būtu gan sākums gan gals.

  No sākuma nokrāsoju diskus un uzmetu uz rāmja, gribēju redzēt kā izskatīsies, jo krāsa tiešām bija ļoti skaista ( kods - TOY3R3)


  Izdomāju ka gribu arī slēgto, kā nevienam, piemēriju, salīmēju un nokrāsoju visus plastmasus melnus, kautkādā Range Rover krāsā.


  Kopā viss izskatījās ļoti svaigs un ideāls, tā arī bija... Gāja arī labi, jo iekšā biju salicis Sport Pro un gandrīz jaunu Yasuni C21.

  Tā nu es nobraukāju visu vasaru, bez īpašām problēmām, vienīgi no apgriezieniem ūdenssūknis bieži sāka sulot.
  Setups:
  S6SP mk1
  Yasuni c21
  Polini evo2 kloķis
  Malossi MHR wingbell
  MHR Delta
  Hebo NG
  Malossi X-special belt
  21mm Dellorto
  MHR Reed Valve
  un vēl visādi sīkumi...
  Stāvēja sarkanā atspere un mazās laikam zilās, ruļļi kautkādi 3,4g. Tops bija kautkur ap 100kmh, dēļ variatora, galīgi tas Hebo nebija piemērots uz tā setupa... Un protams no ručkas ratā. Izdevās izgriezt ap 15000rpm no šāda dzinēja...
  Tad nu nāca ziema un gribējās kautko jaudīgāku motorā, par vizuālo īpaši negribējās uztraukties, jo bija jau daži sīki skrāpējumi un tā.
  Nopirku 100km brauktu R/T variatoru, mazlietotu Sport Pro MK2, un no slavenā Wearefine roxa nozagu Analogo Italkit Selettru ar R/T pāreju mehāniskajam sūknim, virsū stāvēja MHR digitālais stators, nezinu kāda iemesla pēc.

  Pirmais tests -15 grādos uz šosejas  Pa ziemu atsvaidzināju arī rāmi melnā metālikā ar graudu...

  Tad nu braukāju kādu laiku, gāja jau lopiski, līdz uz vietas rūcot pašķīda seperators, tieši pašā vakarā pirms atklāšanas...

  Nu neko darīt, atklāšanu nobraukt gribējās, ielikām ātri STOCK motoru no jenota roxa, setups nekāds, pēc sport pro arī liekas ka neiet vispār.

  Tā arī aizbraucām ar tādu nesmuku uz ātro saliktu, pat nopulēt nebija laika.
  Tad atbraucām mājās, Aeroxu nometu uz kādu nedēļu, tad izdomāju ka nav ko dirsties, jāpērk vēlviens MK2 un jābraukā tālāk, bija doma ņemt Streerace, bet tomēr paņēmu MK2 no cruisera. Izdomāju ka trubu arī gribu nomainīt, tad pārdevu ideālo C21 par labu ciparu un ieķēru mazbrauktu Stage6 R1200, kas pēc principa ir paredzēta Sport Pro un Racingam. īpaša šķirba nebija, varbūt ar C21 gals pavisam nedaudz labāks...

  Pēdējās bildes ar C21...
  Tad sāku pamatigāk pievērsties ratā braukšanai, sanāca tā ka noslīdēju no benķa un izšķaidiju visu aizmuguri, lampu, sānus utt... Tad izdomāju ka jāstunto bez plastikām, Jenots arī bija salicis savu roxu, bet ratā nerāva, tikai brauca pa aizmuguri un skatijās kā es ripoju ratā. Tiesa gan, jauda priekš īsta stunta bija par lielu, jo  uz 50km/h iedodot mizā - purns vēl pats cēlās pāri... Jauda bija,jā.

  Visu vasaru pavadīju uz viena riteņa melniem pirkstiem, katru dienu kautko taisot, jo daudzkas čakarējās dēļ lielajiem apgriezieniem, visvairāk prātu čakarēja mehaniskais sūknis, kam katru dienu skrūves vilkās vaļā un bira pa asfaltu.

  Pienāca diena kad roxs jau bija apnicis, gribējās pamēģināt ko citu, sarunāju maiņu pret priezhuka ex. F12 Naughty edt.
  Aeroxam tika noskrūvēta Selettra, Stage6 temp+rpm dačiks, noņemts killswitch un tika samainīts, kautgan nevajadzēja to darīt, samainiju principa pēc, jo par velti atbraukt ~300km man pašam negribētos...

  Te būs daži video, kas laika gaitā uzņemti...
  Pirmais starts mk2+selettra...

  Runners ar MK1 pret manu roxu...

  Jenotam iedevu izbraukt...

   
  Vairs neatceros kāda iemesla pēc bet veco topiku izdzēsu, sen jau daudzi prasīja lai ielieku atpakaļ, jo esot bijis interesanti.
  Droši, ja ir kādi jautājumi, varat rakstīt tepat, ja vēlaties vēl ko redzēt tad arī droši jautājiet, jo bilžu vēl no šī mopēda man ir ļooooti daudz, slinkums tagad bija likt visu
 12. Upvote
  70cc got a reaction from martiny in Ievads rolleru tūningā v2   
  šeit bus neliela pamāciba uz katru rollera tuninga klasi!

  50cc stock klase

  1)pirmais kas jāizdara ir jāizņem ierobežotaji. Visbiežak: gredzens uz variatora bukses, sašaurināts ieplūdes kolektors,
  šaiba uz karburatora mutes, sašaurinajumi un papildus trubas pie izpūtēja.Ieteicams Minarelli dzineja cilindriem noslīpet izplūdes kanāla sašaurinājumu.

  2) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: malossi multivar, polini speed control,
  polini superspeed (ar 9 ruļļiem), Hebo NG, Topperformance racing, Metrakit MKII, Stage6 R/T, MHR2005 u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma,
  un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.
  3) uzlikt lielāku karburatoru, piemeram dellorto 17,5.Šis karburators nāk standartā uz jaunajiem piaggio hi-per2 dzinējiem, bet tiek rūpnīcā ierobežots ar sašaurinajums, kura ierobežo to uz 12mm.
  ar šo daļu palielinasies jūtami uzrāviens un jauda.  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša:
  Leovince SP3,RR,ZX,TT, Yasuni Z, Tecnigas Next-R, Stage6 pro-replica,Gianelli reverse, gianelli next, gianelli Extra, polini funky, polini superrace, Yasuni R, Yasuni R.07, Hebo Performer, Gianelli Shot, Malossi MHR Replica
  IETEIKUMI: vislabākie pec testiem uz 50cc standarta cilindru izrādijušies: Leovince ZX, Leovince TT, Stage6 Pro Replica, Yasuni R
  Ja motorolleris tiek labi saregulēts, maksimālais ātrums palielinās par ~10km/h

  Testi uz minarelli standarta 50cc dzinēja

  Ar šo komplektaciju iegust labu uzrāvienu un maksimalo ātrumu ~85KM/h!

  Noderīgi ieteikumi: nav nepieciešamibas mainit sajūgu uz kadu ''sportiskāku'' jo tas tik padarīs smagāku transmisiju.
  ja nepieciešams jauns sajūgs - ieteicams Malossi Fly Clutch!

  Nelietot ''sporta'' gaisa filtrus. Uz šīs komplektacijas no sporta gaisa filtra nav jēgas, tas tikai apgrūtinās karburātora regulaciju un būs vajadzīgas lielākas rūpes par to!
  Var uzstādīt ''tūninga'' filtra švammes ar samazinātu pretestību kuras var ielikt standarta kastē!  70cc "sport" klase

  1) uzlikt ''sporta'' variatoru. Izvēle ir ļoti plaša: Malossi multivar, Polini speed control, Polini Superspeed (ar 9 ruļļiem), hebo NG, Top Performances TPR , Metrakit MKII, MHR2005, Stage6 R/T u.c..
  variators uzlabo galvenokart uzrāvienu un piedod klāt paris KM/H pie maksimālā ātruma un ja labi uzregulēts pazūd/samazinas bedre visā jaudas diapozonā.  2)uzstādīt 70cc ''sporta'' klases cilindru (čuguna vai jaudīgākos alumīnija) arī šeit izvēle ir ļoti plaša:
  -Topperformance Trophy,
  -Dr Evolution,
  -Malossi Sport,
  -Parmakit sport,
  -Polini sport,
  -Pinasco T-force,
  -metrakit handmade 70,
  -Stage6 street race,
  -Stage6 Sport pro Mk2
  -u.c..
  DR fabrika ir piesaistīta Topperformance tadeļ Top. trophy un Dr Evo. cilindri ir identiski, vienigā atšķirība ir cenā.
  Ieteikumi: Ar šiem čuguna cilindriem kloķvārpstas maiņa nav nepieciešama, bet alumīnija cilindri ir jaudīgāki, tiem ir ieteicams nomainīt kloķvārpstu! Uzstādot čuguna cilindru uz standarta kloķvārpstas ieteicams nomainīt pamatgultņus un seperatoru.
  ieteicami lietot 100% sintetisku eļļu, vienmer cartīgi uzsildit dzinēju un labi iebraukat cilindru-tas nodrošinas cilindra maximalo resursu!
  3). Kā karburatoru var izveleties starp dažadiem Dell'otro modeļiem. Sakot no ekonomiskā PHBN 17,5mm, beidzot ar PHBG 21mm, kas krietni uzlabo dzinēja darbibu.
  Liels pluss ir PHBG 19 un 21mm karburatoriem, ka velak vares to izmantot arī uz jaudīgākiem cilindriem!
  4) uzlikt ''sporta'' izpūteju. izvēle ir ļoti plaša: Topperformance Nardo, Stage6 pro, Yasuni R, Gianelli Shot, Polini forrace 1 un 3, Tecnigas RS70, Yasuni C16, Yasuni C20, Yasuni C21, Stage6 R1200 (uz attiecīgā sporta cilindra t.i. Stage6 sport pro mk2) u.c..


  IETEIKUMI: jaatceras, ka daži izpūteji ir ar homologāciju - izpūteja kolektorā uz dažām metinājuma vietām ir iemetināts ''konuss'', kas krietni ierobežo jaudu.(to ir uzmanigi jaizsit un jaizņem)

  Ar šo komplektaciju iegūst labu uzrāvienu un Maksimalais ātrums svārstās ap reāliem 100km/h

  Noderīgi ieteikumi: ja velas pilnveidot dzineju var nomainit Membranbloku un pilnveidot transmisiju: siksnu, sajugu (stage6, polini 3g, malossi fly clutch, Hebo N clutch Stage6 mk2 u.c..), Saspiedejšķivi (Malossi torque drive, Polini torque drive u.c..)


  Izvairīties no reduktora zobratu maiņas, tas kritiski samazina uzrāvienu.
  Uz šo komplektāciju nav ieteicams lietot sporta filtrus, ja vien neesat izlēmis no sava 70cc ''sport''  dzinēja izspiest pēc iespējas lielāku jaudu.  70cc "midrace"'klase

  1) Transmisijai vēlams izvēlēties viena ražotaja detaļas (Stage6, Polini, Malossi u.c..) jāiegādajas visus komponentus (Variatoru, siksnu, saspiedejšķivjus, sajūgu) . Katrs atsevišķs komponents ir veidots lai sniegtu maksimāli labu sniegumu ar pārējiem šī ražotaja komponentiem.
  Ja ir vēlme palielinat maksimālo atrumu, tad ir iespeja nomainit reduktora zobratus, ar nelielu uzrāviena zudumu.

  2)Runajot par cilindriem mūsdienas ir ļoti liela izvēle (var būt gan aluminija gan čuguna, ar viengredzena un divgredzena virzuļiem, un visjaudīgākie nāk ar dalāmo(modulāro) galvu):
  -Topperformance Dueplus jeb 2+ (LC) / Topperformance racing (ac),
  -Malossi MHR replica,
  -Airsal T6 racing,
  -Polini corsa,
  -Polini alu,
  -Athena sporting,
  -Italkit alu ECO,
  -Motoforce alu racing,
  -Metrakit sp,
  -Hebo manston replica
  -Stage 6 Racing mk2 (mk1)
  -u.c..
  šie cilindri ir krietni jaudigāki par ''sporta'' klases cilindriem, un kuri ar pilnu komplektaciju spej viegli parsniegt 100km/h
  runājot par apkopi (ipaši cilindriem ar viengredzena virzuļi) ir nepieciešama gredzenu maiņa ik pec 5000km un virzuļa maiņa ik pec 9000km.
  Atcerieties, ka čuguna cilindri ir izturīgāki, bet ne tik jaudīgi kā aluminija.

  3). No karburatoriem var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir vēlme iegut maksimālo sniegumu lietot PWK 24mm un Mikuni TM24. lai pilnvērtīgi izmantotu šos karburatorus jāmaina ieplūdes kolektors un membrānbloks (Vārsts)  4)Midrace komplektācijai ir nepieciešama kloķvārpstas maiņa, lai nesaskartos ar nepatīkamu iznākumu sakarā ar lielo apgriezienu skaitu, ipaši ja kloķvārpstas nobraukums ir ļoti liels. Arī kloķvārpstām ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, polini, stage6 HPC, stage6 r/t replica, athena, doppler endurance, metrakit, Motoforce racing, Motoforce EVO u.c..
  ieteikumi: ņemt kloķenes ar pilnajiem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ kuru varēs izmantot arī uz kautko jaudīgaku. Izmantot SKF c4 gultņus

  5)izpūteju izvele ari ir ļoti plaša: Topperformance nardo, polini forrace 1 un 3 (labi uz polini corsa cilindru), Leovince 70, stage6 pro, stage6 r1200, yasuni c16, yasuni c20, yasuni c21, Hebo replica, metrakit SP, tecnigas NONE, Polini EVO 1,2. u.c..

  6) uz šo komplektaciju ieteicemas vismaz nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..


  7) uz šo komplektāciju izmantot sporta gaisa filtrus.

   
  70cc ‘’HIGH END’ klase
  Šada līmeņa komplektācijai ieteicams ņemt visas daļas no vienas ražotajfirmas (visas labākas detaļas ko piedavā) izņemot dažus sīkumus.
  ''high-end'' klasē izmantot tikai Minarelli un Piaggio dzinejus ar udens dzesi, jo gaisa dzeses dzinējiem rastos problēmas ar pārkaršanu, kā ari gaisa dzeses dzinēji neattīsta tik lielu jaudu kā ūdens dzese.
  1) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas. Tas ir nepieciešams, jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar pārējam detaļām no tā paša ražotāja komponentiem. Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange un Stage6 R/T oversize kits. Ja ir vēlme palielināt motorollera ātrumu ar nelielu uzrāviena zudumu var apmainīt reduktora zobratus uz garākiem! (malossi, topperformance, stage6, polini)  2) ir daudz ražotājfirmas, kas piedāvā dažādus cilindrus:
  -MHR Cross
  -MHR Team2
  -MHR Racing
  -Stage6 R/T
  -Polini EVO4/EVO3
  -MK Pro Race 2
  -Hebo Manston Revolution/Pata-Negra
  -Airsal Racing X-trem
  -R-Setup Racing
  .........


  -u.c..
  Šie cilindri ir ar mazāku resursu nekā ‘’midrace’’ klases cilindri : laicīgi jāmaina gredzens un virzulis
  Noderīgi ieteikumi: lietot šos cilindrus uz ūdensdzeses dzinējiem(LC). Gaisa dzesei ir ļoti bīstami (nerunājot par to ka labs ūdensdzeses (LC) ‘’Midrace’’ cilindrs iet labāk nekā gaisa dzesēs (AC) ‘’High End’’ cilindrs). Lietot tikai un vienigi 100% sintētisku eļļu un vienmēr labi uzsildīt pirms braukšanas it īpaši ja ārējā temperatūra ir zema.
  Maksimālais ātrums ir ap 130kmh ja ir pilna komplektācija un ja viss ir labi saregulēts. High End cilindri ir paredzēti lietošanai ar E100 degvielu.
  3) pie šis komplektācijas ir nepieciešama kloķenes maiņa, lai nesastaptos ar nepatīkamiem rezultātiem sakarā ar lielo apgriezienu skaitu. Ari kloķenēm ir ļoti liela izvēle: Malossi RHQ, Polini Evo2/evo3, Stage6 R/T, Hebo Revolution,MHR Team
  ieteikumi: nepirkt lētas kloķenes kā Motoforce ņemt kloķenes ar pilniem vaigiem kā piemēram Malossi RHQ

  4) izpūtejiem ir liela izvēle: Stage6 R1400, Yasuni c20, c21, Metrakit prorace70,Yasuni made for R/T Polini Evo2, Yasuni c30, mhr team2, stage6 R/T, Roost RS5 Ja gribat iegūt maksimālo jaudu ieteicams ir izgatavot Handmade izputeju ar jusu cilindra parametriem, bet dažkārt šo izputeju trūkums ir augstās cenas


  5) Kā karburatoru var izvēleties slaveno un samerā ekonomisko Dell'orto PHBG 21, bet ja ir velme iegut maksimalo sniegumu lietot Dellorto 24mm pwk, 28mm pwk, stage6 R/T 24mm. lai labi izmantotu šos karburatorus janomaina kolektors un membranbloks(ta nozimi skatit pielikuma).

  6) uz šo komplektāciju standarta aizdedzes sistēma jānomaina uz iekšējā rotora aizdedzi kas atvieglos kloķvārpstas pretestību un būs manāms apgriezienu diapazona pieaugums. Gandrīz visas sporta aizdedzes neražo elektrību.
  Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam. Italkit Selettra/MHR Selettra/ R/T Internal ignition.


  7) Uz šiem dzinējiem ‘’sporta’’ gaisa filtri palidz elpot dzinējam un palielina nedaudz jaudu it ipaši uzravienā, bet palielina ari skaņu. Ieteicami ir nēmt vienu kuram netiek klāt dubļi, putekļi u.t.t (piemēram topperformance un malossi e5) vai ievietot to bagāžniekā ar papildus gaisa ieeju caurumu izveidošanu.


  [
  70+....cc
  -MHR team2 Big Bore 77cc (39mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -MHR team2 Big Bore 86cc (44mm kloķ. gajiens/50mm virzuļa D.)
  -2F4R 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -TCR 80cc (44mm kloķ. gajiens/ 47.6mm virzuļa D.)
  -Stage6 R/T Bigbore 95cc
  -Airsal Racing X-trem 77cc/80cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc

  Visiem šiem cilindriem ar kubaturu lielaku par 70cc un kloķenem lai ievietotu ir nepieciešamas blokkarteru paplašinašana!
  Visjaudigakie- 2f4r 80cc, mhr bigbore 86cc, Stage6 r/t 95cc
  Šie cilindri ar pilnu komplektaciju un labi ''vīletiem'' karteriem sasniedz no 20ZS jaudu lidz 28ZS uz kloķvārpstas.
  maksimālais atrumš ar šadam kompelktacijam ir ap 140km/h nerunajot par iespēju uzlikt primāros un sekundāros zobratus, ar kuriem var iegut vel lielāku maksimalo ātrumu.
  šie cilindri visi ir aluminija ar viengredzena virzuli un resurs ir relativi zems. nepieciešamas biežas apkopes!

  2) runajot par ieplūdi kā karburators ir nepieciešams vismaz Dell'orto PHBG 21mm bet ieteicams lietot kadu PWK24 vai Mikuni TM24. tomer neparspīlet ar pārak lieliem karburatoriem (maksimali PWK 30mm).
  Lietot ''sporta'' gaisa filtrus ar mazām gaisa pretestībam, ieteicams (stage6 double layer un Twin air).
  Nomainit kolektoru un membranbloku(tā nozimi skatīt pielikuma).

  3) runājot par izpūtejiem labāka izvēle ir pasutit Handmade izpūteju pēc jusu cilindra parametriem, bet pardošanā arī ir daudzi labi sērijveida izpūteji:
  -Stage6 R/T bigbore
  -Roost Sprint 77cc/88cc
  -Polini Big Evolution 84cc/94cc
  -Yasuni C21
  -Yasuni C30

  ..

  4) Transmisijai izvēlēties vienu ražotājfirmu (Polini, malosi u.c..) un tad iegādāties visas daļas (variatoru, sajūgu, siksnu, saspiedējšķīvjus u.c.) no vienas ražotājfirmas.
  Tas ir nepieciešam jo katrs atsevišķs komponents vislabāk strādā ar parejam tā paša ražotāja komponentiem.
  Ļoti laba izvēle ir malosi piedāvātais MHR Overrange.

  5)Kloķeni ieteicams ņemt no tas pašas ražotajfirmas no kuras ir izvēlets cilindrs.
  viss labakas kloķenes tirgošanā: malossi MHR team, hebo revolution, polini evolution, Metrakit prorace, Stage6 r/t

  6)uz šo komplektaciju ieteicemas nomainit CDi, kurš varetu ierobežot dzineja jaudu un sliktākajā gadijumā arī sabojat to.
  izvēle ir stapr- Malossi TCunit,Topperformance dzeltena/sarkana u.c..
  ja ir velme izmantot visu dzinēja potencialu ieteicams ierīkot iekšējā rotora aizdedzi, bet gandriz visas sporta aizdedzes neražo elektribu.Cenas no 200eiro par analoģiskajam aizdedzēm un 300eiro par digitālajam.


  7) ieteicams uzlikt labu amortozatoru, dakšu, lielo priekšejo disku un labas riepas.

  8) kā pēdejais bet ne mazāk svarīgais - nepieciešamas lielas zinašanas lai patiešam uztaisītu labu hi-end rolleri, ne katrs kurš to spēs izdarit!

  Pielikums:
  -membranbloks,varsts,''majiņa'' pareizi saucas - plakšņveida vārsts.

  tūninga vārsta uzlabojumii: caurplude, plusma, atskirigs/optimals lenkis vai lenki, plaknju skaits, virsma ar gumijas parklajumu, varsta plaksnes no kompozītmaterialiem t.i. karbons, kevlars u.c. sintetiskas skiedras.

  ražotajfirmu majaslapas:
  YASUNI http://www.yasuni.ne...ng_us/index.htm
  PARMAKIT http://www.parmakit.com/
  HEBO http://www.hebo.com/00.php?lang=uk
  STAGE 6 http://www.stage6.de/
  MALOSSI http://www.malossi.com
  POLINI http://www.polini.it
  TOP PERFORMANCES e DR http://www.topperformances.com
  FABRIZI http://www.fabriziracing.com/fht/listino.php
  RMS http://www.rms.it/index.jsp
  LEOVINCI http://www.leovince.com
  GIANNELLI http://www.giannelli.com
  ARROW http://www.arrow.it/ita/home/
  PINASCO http://www.pinasco.com
  UFO http://www.ufoplast.it
  SKF http://www.skf.com/portal/skf_it/home
  DELL'ORTO http://www.dellorto.it/
  ATHENA http://www.athena-ad.com/catalogo/catalog4.asp?ln=ita
  METRAKIT http://www.metrakit....ish/default.php
  MOTOFORCE http://www.motoforce.it/
  GILARDONI-ITALKIT http://www.italkit.com/empresa.asp
  TECNIGAS http://www.tecnigas....i.php?idioma=en
  TNT http://www.one-italia.com/e_shop.php
  BETTELLA http://www.bettella....no/homepage.htm
  ROOST http://www.roost.si/
  SIMONINI http://www.simonini-racing.com/
  FABRIZI http://www.fabrizira...m/fht/index.php
  JOLLY MOTO http://www.jollymoto...ew/ITA/casa.htm
  KOSO http://www.koso.it/

  rolleru detaļu internet veikali-
  http://www.scooter-attack.com
  http://www.scooter-center.com
  http://www.sip-scootershop.com
   
  Kādu degvielu lietot manam cilindram?
  Skatīties pēc kompresijas pakāpes!
  1:10 vai mazāk Stock (sēņotāju aparāts) drīkst lietot 95,98 degvielu
  1:16 parasts racing cilindru rezultāts - nav ieteicams vairs lietot 95 degvielu lietojam 98/100
  1:18 normāls racing dzinējs - nav vairs ieteicams lietot 98 degvielu lietojam 100/103
  1:20 īsts šībernieku aparāts lietojam 103/ un tā talāk...

  STORM (Roberts Trillo) and 70cc (Deivids Andersons) Copyright. All Rights Reserved
  2013.02.04.
 13. Upvote
  70cc got a reaction from Ricss in History of 70cc Aerox   
  Tātad viss sākās ar to ka 2011. gadā par labām sekmēm mācībās vecais man uzdāvināja šo skaisto Yamaha Aerox, kuram motorā nebija nekā, izņemot Malossi wingbellu, kautkādas atsperītes un nojātu Top TPR vario... Iegādājos par 380ls, kautgan cena tajā laikā bija 420ls   cēlis viņu bija user Zvers, EJ un vel izgājis cauri 101 kreisajai rokai, nācis no vācijas bez papīriem, likts kopā no vairākiem rolleriem.

  Tad kautkad noklemmēja jau iepriekš klemmētais stock cilis, un nākamajā dienā jau aizbraucu pakaļ lietotam Top Due+ cilim. Gāja labi. Vēlāk nomainīju kloķeni uz Polini Evo II, variatoru uz HEBO NG un arī siksnu nomainīju uz Malossi X-Special. Ar šo komplektāciju mierīgi gāja ratā ar nelielu palīdzību, top speeds bija aptuveni 85km/h

  Tad nu nāca ziema... izdomāju ka vajag taisīt projektu, plāni bija lieli, naudas arī tajā laikā bija dahuja...
  Iegādājos trubu priekš sava ciļa - Top Nardo replica, nopirku arī 17.5 karbi, malossi fly, mhr wingu un vēl kautkādus sīkumus. Gāja normāli, bet tā truba čakarēja prātu, nekādīgi nevarēja noregulēt tā lai būtu gan sākums gan gals.

  No sākuma nokrāsoju diskus un uzmetu uz rāmja, gribēju redzēt kā izskatīsies, jo krāsa tiešām bija ļoti skaista ( kods - TOY3R3)


  Izdomāju ka gribu arī slēgto, kā nevienam, piemēriju, salīmēju un nokrāsoju visus plastmasus melnus, kautkādā Range Rover krāsā.


  Kopā viss izskatījās ļoti svaigs un ideāls, tā arī bija... Gāja arī labi, jo iekšā biju salicis Sport Pro un gandrīz jaunu Yasuni C21.

  Tā nu es nobraukāju visu vasaru, bez īpašām problēmām, vienīgi no apgriezieniem ūdenssūknis bieži sāka sulot.
  Setups:
  S6SP mk1
  Yasuni c21
  Polini evo2 kloķis
  Malossi MHR wingbell
  MHR Delta
  Hebo NG
  Malossi X-special belt
  21mm Dellorto
  MHR Reed Valve
  un vēl visādi sīkumi...
  Stāvēja sarkanā atspere un mazās laikam zilās, ruļļi kautkādi 3,4g. Tops bija kautkur ap 100kmh, dēļ variatora, galīgi tas Hebo nebija piemērots uz tā setupa... Un protams no ručkas ratā. Izdevās izgriezt ap 15000rpm no šāda dzinēja...
  Tad nu nāca ziema un gribējās kautko jaudīgāku motorā, par vizuālo īpaši negribējās uztraukties, jo bija jau daži sīki skrāpējumi un tā.
  Nopirku 100km brauktu R/T variatoru, mazlietotu Sport Pro MK2, un no slavenā Wearefine roxa nozagu Analogo Italkit Selettru ar R/T pāreju mehāniskajam sūknim, virsū stāvēja MHR digitālais stators, nezinu kāda iemesla pēc.

  Pirmais tests -15 grādos uz šosejas  Pa ziemu atsvaidzināju arī rāmi melnā metālikā ar graudu...

  Tad nu braukāju kādu laiku, gāja jau lopiski, līdz uz vietas rūcot pašķīda seperators, tieši pašā vakarā pirms atklāšanas...

  Nu neko darīt, atklāšanu nobraukt gribējās, ielikām ātri STOCK motoru no jenota roxa, setups nekāds, pēc sport pro arī liekas ka neiet vispār.

  Tā arī aizbraucām ar tādu nesmuku uz ātro saliktu, pat nopulēt nebija laika.
  Tad atbraucām mājās, Aeroxu nometu uz kādu nedēļu, tad izdomāju ka nav ko dirsties, jāpērk vēlviens MK2 un jābraukā tālāk, bija doma ņemt Streerace, bet tomēr paņēmu MK2 no cruisera. Izdomāju ka trubu arī gribu nomainīt, tad pārdevu ideālo C21 par labu ciparu un ieķēru mazbrauktu Stage6 R1200, kas pēc principa ir paredzēta Sport Pro un Racingam. īpaša šķirba nebija, varbūt ar C21 gals pavisam nedaudz labāks...

  Pēdējās bildes ar C21...
  Tad sāku pamatigāk pievērsties ratā braukšanai, sanāca tā ka noslīdēju no benķa un izšķaidiju visu aizmuguri, lampu, sānus utt... Tad izdomāju ka jāstunto bez plastikām, Jenots arī bija salicis savu roxu, bet ratā nerāva, tikai brauca pa aizmuguri un skatijās kā es ripoju ratā. Tiesa gan, jauda priekš īsta stunta bija par lielu, jo  uz 50km/h iedodot mizā - purns vēl pats cēlās pāri... Jauda bija,jā.

  Visu vasaru pavadīju uz viena riteņa melniem pirkstiem, katru dienu kautko taisot, jo daudzkas čakarējās dēļ lielajiem apgriezieniem, visvairāk prātu čakarēja mehaniskais sūknis, kam katru dienu skrūves vilkās vaļā un bira pa asfaltu.

  Pienāca diena kad roxs jau bija apnicis, gribējās pamēģināt ko citu, sarunāju maiņu pret priezhuka ex. F12 Naughty edt.
  Aeroxam tika noskrūvēta Selettra, Stage6 temp+rpm dačiks, noņemts killswitch un tika samainīts, kautgan nevajadzēja to darīt, samainiju principa pēc, jo par velti atbraukt ~300km man pašam negribētos...

  Te būs daži video, kas laika gaitā uzņemti...
  Pirmais starts mk2+selettra...

  Runners ar MK1 pret manu roxu...

  Jenotam iedevu izbraukt...

   
  Vairs neatceros kāda iemesla pēc bet veco topiku izdzēsu, sen jau daudzi prasīja lai ielieku atpakaļ, jo esot bijis interesanti.
  Droši, ja ir kādi jautājumi, varat rakstīt tepat, ja vēlaties vēl ko redzēt tad arī droši jautājiet, jo bilžu vēl no šī mopēda man ir ļooooti daudz, slinkums tagad bija likt visu
 14. Upvote
  70cc got a reaction from R1200 in Mūsu 4riteņu draugi   
  šobrīd pārvietojos ar 330ci garlaicības nomākts pagaišnedēļ beidzot saņēmu rhd ebay kolektoru no amerikas un pieskrūvēju Garret GT35 analogu un siemens deka 630cc sprauslas, pūšam iekšā ap 0.4-0.6bar standarta vadībā un bez iejaukšanās dzinējā, hidro ručņiks, XYZ koilas tas tā neiedziļinoties sīkumos.... zīlējot kafijas biezumos varētu būt ap ~340hp spolē labi, bloķis protams metināts


 15. Upvote
  70cc got a reaction from xero in History of 70cc Aerox   
  ojj pajautāji bet nu mēģināšu atsaukt atmiņā, cik atminos cilindrs bija vīlēts, lūka izplūdei bija par laikam 1mm pacelta un kautkādi 29mm plata, neatceros, bet bija kautkādi 69.99999 no virzuļa diametra. pārplūdes bija tikai pielidzinats lejums un tas pats ar visiem kanāliem apakšā, bet cilindrus man vienmēr patika celt augstāk ar speiseriem 1-2mm lai lūkas paceļas, squishu parasti taisiju slimāko kādu pēc teorijas varēja ar 98 benzīnu, vārdsakot karteris arī bija grauzts un transmisijā arī kautkas ķīmiķots, karbis laikam beigās bija pat PWK vai kā viņu tur sauca, aizdedzi parasti arī liku tā ka knapi palaist varēja, jo tad grieza vislabāk domāju ka savi 14-15hp tur ir bijuši savlaik mierīgi ja jau žoga jeb buna ex srkai bija kautkādi 12 vai kas tāds - man gāja krietni labāk, skrējušies nebijām, bet setups arī viņam bija diezgan vienkāršs salīdzinot ar manu. Godīgi sakot man slinkums pat iedziļināties tajā visā vēlreiz, cik entās stundas tika iztērētas tam mopēdam, 6 dienas skrūvē un pus dienu pabrauc. Cik atceros no abarotiem vienmēr vilkās vaļā tādas lietas kā wingbells, pats sajūgs, kloķenes uzgriežņi, mehāniskais sūknis arī bija liela problēma, neturēja ilgāk par nedēļu, ar to mūžīgi čakarējos, takā tā, ielai vēlreiz ko tādu nebūvētu :P
   
  Varu pačukstēt ka jau gaidu rītdienu jo dodos pakaļ gilera runner 125 2t mk1   viss vel var mainīties, jo cipars ļoti salds, pieļauju iespēju pārdot un nopirkt atkal aeroxu, dzīvosim un redzēsim, vairāk gribas skrūvēt nekā braukt, ielas autiņiem pa lielam arī esmu metis mieru, garlaicīgi braukt, iepriekš bija aizgājis pa fāzēm un bija 328ci, 318ci , 330ci un tad vel Impreza wrx japānas imports, tagad atstāju tikai 330ci jo mēnesī reizi nododu uguņus track day pasākumos.  
 16. Upvote
  70cc got a reaction from xero in History of 70cc Aerox   
  ojj pajautāji bet nu mēģināšu atsaukt atmiņā, cik atminos cilindrs bija vīlēts, lūka izplūdei bija par laikam 1mm pacelta un kautkādi 29mm plata, neatceros, bet bija kautkādi 69.99999 no virzuļa diametra. pārplūdes bija tikai pielidzinats lejums un tas pats ar visiem kanāliem apakšā, bet cilindrus man vienmēr patika celt augstāk ar speiseriem 1-2mm lai lūkas paceļas, squishu parasti taisiju slimāko kādu pēc teorijas varēja ar 98 benzīnu, vārdsakot karteris arī bija grauzts un transmisijā arī kautkas ķīmiķots, karbis laikam beigās bija pat PWK vai kā viņu tur sauca, aizdedzi parasti arī liku tā ka knapi palaist varēja, jo tad grieza vislabāk domāju ka savi 14-15hp tur ir bijuši savlaik mierīgi ja jau žoga jeb buna ex srkai bija kautkādi 12 vai kas tāds - man gāja krietni labāk, skrējušies nebijām, bet setups arī viņam bija diezgan vienkāršs salīdzinot ar manu. Godīgi sakot man slinkums pat iedziļināties tajā visā vēlreiz, cik entās stundas tika iztērētas tam mopēdam, 6 dienas skrūvē un pus dienu pabrauc. Cik atceros no abarotiem vienmēr vilkās vaļā tādas lietas kā wingbells, pats sajūgs, kloķenes uzgriežņi, mehāniskais sūknis arī bija liela problēma, neturēja ilgāk par nedēļu, ar to mūžīgi čakarējos, takā tā, ielai vēlreiz ko tādu nebūvētu :P
   
  Varu pačukstēt ka jau gaidu rītdienu jo dodos pakaļ gilera runner 125 2t mk1   viss vel var mainīties, jo cipars ļoti salds, pieļauju iespēju pārdot un nopirkt atkal aeroxu, dzīvosim un redzēsim, vairāk gribas skrūvēt nekā braukt, ielas autiņiem pa lielam arī esmu metis mieru, garlaicīgi braukt, iepriekš bija aizgājis pa fāzēm un bija 328ci, 318ci , 330ci un tad vel Impreza wrx japānas imports, tagad atstāju tikai 330ci jo mēnesī reizi nododu uguņus track day pasākumos.  
 17. Upvote
  70cc got a reaction from xero in History of 70cc Aerox   
  ojj pajautāji bet nu mēģināšu atsaukt atmiņā, cik atminos cilindrs bija vīlēts, lūka izplūdei bija par laikam 1mm pacelta un kautkādi 29mm plata, neatceros, bet bija kautkādi 69.99999 no virzuļa diametra. pārplūdes bija tikai pielidzinats lejums un tas pats ar visiem kanāliem apakšā, bet cilindrus man vienmēr patika celt augstāk ar speiseriem 1-2mm lai lūkas paceļas, squishu parasti taisiju slimāko kādu pēc teorijas varēja ar 98 benzīnu, vārdsakot karteris arī bija grauzts un transmisijā arī kautkas ķīmiķots, karbis laikam beigās bija pat PWK vai kā viņu tur sauca, aizdedzi parasti arī liku tā ka knapi palaist varēja, jo tad grieza vislabāk domāju ka savi 14-15hp tur ir bijuši savlaik mierīgi ja jau žoga jeb buna ex srkai bija kautkādi 12 vai kas tāds - man gāja krietni labāk, skrējušies nebijām, bet setups arī viņam bija diezgan vienkāršs salīdzinot ar manu. Godīgi sakot man slinkums pat iedziļināties tajā visā vēlreiz, cik entās stundas tika iztērētas tam mopēdam, 6 dienas skrūvē un pus dienu pabrauc. Cik atceros no abarotiem vienmēr vilkās vaļā tādas lietas kā wingbells, pats sajūgs, kloķenes uzgriežņi, mehāniskais sūknis arī bija liela problēma, neturēja ilgāk par nedēļu, ar to mūžīgi čakarējos, takā tā, ielai vēlreiz ko tādu nebūvētu :P
   
  Varu pačukstēt ka jau gaidu rītdienu jo dodos pakaļ gilera runner 125 2t mk1   viss vel var mainīties, jo cipars ļoti salds, pieļauju iespēju pārdot un nopirkt atkal aeroxu, dzīvosim un redzēsim, vairāk gribas skrūvēt nekā braukt, ielas autiņiem pa lielam arī esmu metis mieru, garlaicīgi braukt, iepriekš bija aizgājis pa fāzēm un bija 328ci, 318ci , 330ci un tad vel Impreza wrx japānas imports, tagad atstāju tikai 330ci jo mēnesī reizi nododu uguņus track day pasākumos.  
 18. Upvote
  70cc got a reaction from xero in History of 70cc Aerox   
  ojj pajautāji bet nu mēģināšu atsaukt atmiņā, cik atminos cilindrs bija vīlēts, lūka izplūdei bija par laikam 1mm pacelta un kautkādi 29mm plata, neatceros, bet bija kautkādi 69.99999 no virzuļa diametra. pārplūdes bija tikai pielidzinats lejums un tas pats ar visiem kanāliem apakšā, bet cilindrus man vienmēr patika celt augstāk ar speiseriem 1-2mm lai lūkas paceļas, squishu parasti taisiju slimāko kādu pēc teorijas varēja ar 98 benzīnu, vārdsakot karteris arī bija grauzts un transmisijā arī kautkas ķīmiķots, karbis laikam beigās bija pat PWK vai kā viņu tur sauca, aizdedzi parasti arī liku tā ka knapi palaist varēja, jo tad grieza vislabāk domāju ka savi 14-15hp tur ir bijuši savlaik mierīgi ja jau žoga jeb buna ex srkai bija kautkādi 12 vai kas tāds - man gāja krietni labāk, skrējušies nebijām, bet setups arī viņam bija diezgan vienkāršs salīdzinot ar manu. Godīgi sakot man slinkums pat iedziļināties tajā visā vēlreiz, cik entās stundas tika iztērētas tam mopēdam, 6 dienas skrūvē un pus dienu pabrauc. Cik atceros no abarotiem vienmēr vilkās vaļā tādas lietas kā wingbells, pats sajūgs, kloķenes uzgriežņi, mehāniskais sūknis arī bija liela problēma, neturēja ilgāk par nedēļu, ar to mūžīgi čakarējos, takā tā, ielai vēlreiz ko tādu nebūvētu :P
   
  Varu pačukstēt ka jau gaidu rītdienu jo dodos pakaļ gilera runner 125 2t mk1   viss vel var mainīties, jo cipars ļoti salds, pieļauju iespēju pārdot un nopirkt atkal aeroxu, dzīvosim un redzēsim, vairāk gribas skrūvēt nekā braukt, ielas autiņiem pa lielam arī esmu metis mieru, garlaicīgi braukt, iepriekš bija aizgājis pa fāzēm un bija 328ci, 318ci , 330ci un tad vel Impreza wrx japānas imports, tagad atstāju tikai 330ci jo mēnesī reizi nododu uguņus track day pasākumos.  
 19. Upvote
  70cc got a reaction from Liight in History of 70cc Aerox   
  Labdien biedri, atvainojos ka paceļu vecu topiku, interesē vai kāds no maniem ex mopēdiem nav uzpeldējis kautkur? Varbūt kāds var padalīties ar bildēm, interesē F12 un Aerox, cik atceros abi nabagi aizgāja daļās. Pačukstēšu ka nekur neesmu pazudis un no manis būs vel turpinājums iespējams jau pirmdien  
 20. Upvote
  70cc got a reaction from Ricss in History of 70cc Aerox   
  Tātad viss sākās ar to ka 2011. gadā par labām sekmēm mācībās vecais man uzdāvināja šo skaisto Yamaha Aerox, kuram motorā nebija nekā, izņemot Malossi wingbellu, kautkādas atsperītes un nojātu Top TPR vario... Iegādājos par 380ls, kautgan cena tajā laikā bija 420ls   cēlis viņu bija user Zvers, EJ un vel izgājis cauri 101 kreisajai rokai, nācis no vācijas bez papīriem, likts kopā no vairākiem rolleriem.

  Tad kautkad noklemmēja jau iepriekš klemmētais stock cilis, un nākamajā dienā jau aizbraucu pakaļ lietotam Top Due+ cilim. Gāja labi. Vēlāk nomainīju kloķeni uz Polini Evo II, variatoru uz HEBO NG un arī siksnu nomainīju uz Malossi X-Special. Ar šo komplektāciju mierīgi gāja ratā ar nelielu palīdzību, top speeds bija aptuveni 85km/h

  Tad nu nāca ziema... izdomāju ka vajag taisīt projektu, plāni bija lieli, naudas arī tajā laikā bija dahuja...
  Iegādājos trubu priekš sava ciļa - Top Nardo replica, nopirku arī 17.5 karbi, malossi fly, mhr wingu un vēl kautkādus sīkumus. Gāja normāli, bet tā truba čakarēja prātu, nekādīgi nevarēja noregulēt tā lai būtu gan sākums gan gals.

  No sākuma nokrāsoju diskus un uzmetu uz rāmja, gribēju redzēt kā izskatīsies, jo krāsa tiešām bija ļoti skaista ( kods - TOY3R3)


  Izdomāju ka gribu arī slēgto, kā nevienam, piemēriju, salīmēju un nokrāsoju visus plastmasus melnus, kautkādā Range Rover krāsā.


  Kopā viss izskatījās ļoti svaigs un ideāls, tā arī bija... Gāja arī labi, jo iekšā biju salicis Sport Pro un gandrīz jaunu Yasuni C21.

  Tā nu es nobraukāju visu vasaru, bez īpašām problēmām, vienīgi no apgriezieniem ūdenssūknis bieži sāka sulot.
  Setups:
  S6SP mk1
  Yasuni c21
  Polini evo2 kloķis
  Malossi MHR wingbell
  MHR Delta
  Hebo NG
  Malossi X-special belt
  21mm Dellorto
  MHR Reed Valve
  un vēl visādi sīkumi...
  Stāvēja sarkanā atspere un mazās laikam zilās, ruļļi kautkādi 3,4g. Tops bija kautkur ap 100kmh, dēļ variatora, galīgi tas Hebo nebija piemērots uz tā setupa... Un protams no ručkas ratā. Izdevās izgriezt ap 15000rpm no šāda dzinēja...
  Tad nu nāca ziema un gribējās kautko jaudīgāku motorā, par vizuālo īpaši negribējās uztraukties, jo bija jau daži sīki skrāpējumi un tā.
  Nopirku 100km brauktu R/T variatoru, mazlietotu Sport Pro MK2, un no slavenā Wearefine roxa nozagu Analogo Italkit Selettru ar R/T pāreju mehāniskajam sūknim, virsū stāvēja MHR digitālais stators, nezinu kāda iemesla pēc.

  Pirmais tests -15 grādos uz šosejas  Pa ziemu atsvaidzināju arī rāmi melnā metālikā ar graudu...

  Tad nu braukāju kādu laiku, gāja jau lopiski, līdz uz vietas rūcot pašķīda seperators, tieši pašā vakarā pirms atklāšanas...

  Nu neko darīt, atklāšanu nobraukt gribējās, ielikām ātri STOCK motoru no jenota roxa, setups nekāds, pēc sport pro arī liekas ka neiet vispār.

  Tā arī aizbraucām ar tādu nesmuku uz ātro saliktu, pat nopulēt nebija laika.
  Tad atbraucām mājās, Aeroxu nometu uz kādu nedēļu, tad izdomāju ka nav ko dirsties, jāpērk vēlviens MK2 un jābraukā tālāk, bija doma ņemt Streerace, bet tomēr paņēmu MK2 no cruisera. Izdomāju ka trubu arī gribu nomainīt, tad pārdevu ideālo C21 par labu ciparu un ieķēru mazbrauktu Stage6 R1200, kas pēc principa ir paredzēta Sport Pro un Racingam. īpaša šķirba nebija, varbūt ar C21 gals pavisam nedaudz labāks...

  Pēdējās bildes ar C21...
  Tad sāku pamatigāk pievērsties ratā braukšanai, sanāca tā ka noslīdēju no benķa un izšķaidiju visu aizmuguri, lampu, sānus utt... Tad izdomāju ka jāstunto bez plastikām, Jenots arī bija salicis savu roxu, bet ratā nerāva, tikai brauca pa aizmuguri un skatijās kā es ripoju ratā. Tiesa gan, jauda priekš īsta stunta bija par lielu, jo  uz 50km/h iedodot mizā - purns vēl pats cēlās pāri... Jauda bija,jā.

  Visu vasaru pavadīju uz viena riteņa melniem pirkstiem, katru dienu kautko taisot, jo daudzkas čakarējās dēļ lielajiem apgriezieniem, visvairāk prātu čakarēja mehaniskais sūknis, kam katru dienu skrūves vilkās vaļā un bira pa asfaltu.

  Pienāca diena kad roxs jau bija apnicis, gribējās pamēģināt ko citu, sarunāju maiņu pret priezhuka ex. F12 Naughty edt.
  Aeroxam tika noskrūvēta Selettra, Stage6 temp+rpm dačiks, noņemts killswitch un tika samainīts, kautgan nevajadzēja to darīt, samainiju principa pēc, jo par velti atbraukt ~300km man pašam negribētos...

  Te būs daži video, kas laika gaitā uzņemti...
  Pirmais starts mk2+selettra...

  Runners ar MK1 pret manu roxu...

  Jenotam iedevu izbraukt...

   
  Vairs neatceros kāda iemesla pēc bet veco topiku izdzēsu, sen jau daudzi prasīja lai ielieku atpakaļ, jo esot bijis interesanti.
  Droši, ja ir kādi jautājumi, varat rakstīt tepat, ja vēlaties vēl ko redzēt tad arī droši jautājiet, jo bilžu vēl no šī mopēda man ir ļooooti daudz, slinkums tagad bija likt visu
 21. Upvote
  70cc got a reaction from R1200 in Mūsu 4riteņu draugi   
  šobrīd pārvietojos ar 330ci garlaicības nomākts pagaišnedēļ beidzot saņēmu rhd ebay kolektoru no amerikas un pieskrūvēju Garret GT35 analogu un siemens deka 630cc sprauslas, pūšam iekšā ap 0.4-0.6bar standarta vadībā un bez iejaukšanās dzinējā, hidro ručņiks, XYZ koilas tas tā neiedziļinoties sīkumos.... zīlējot kafijas biezumos varētu būt ap ~340hp spolē labi, bloķis protams metināts


 22. Upvote
  70cc got a reaction from R1200 in Mūsu 4riteņu draugi   
  šobrīd pārvietojos ar 330ci garlaicības nomākts pagaišnedēļ beidzot saņēmu rhd ebay kolektoru no amerikas un pieskrūvēju Garret GT35 analogu un siemens deka 630cc sprauslas, pūšam iekšā ap 0.4-0.6bar standarta vadībā un bez iejaukšanās dzinējā, hidro ručņiks, XYZ koilas tas tā neiedziļinoties sīkumos.... zīlējot kafijas biezumos varētu būt ap ~340hp spolē labi, bloķis protams metināts


 23. Upvote
  70cc got a reaction from R1200 in Mūsu 4riteņu draugi   
  šobrīd pārvietojos ar 330ci garlaicības nomākts pagaišnedēļ beidzot saņēmu rhd ebay kolektoru no amerikas un pieskrūvēju Garret GT35 analogu un siemens deka 630cc sprauslas, pūšam iekšā ap 0.4-0.6bar standarta vadībā un bez iejaukšanās dzinējā, hidro ručņiks, XYZ koilas tas tā neiedziļinoties sīkumos.... zīlējot kafijas biezumos varētu būt ap ~340hp spolē labi, bloķis protams metināts


 24. Upvote
  70cc got a reaction from Liight in History of 70cc Aerox   
  Labdien biedri, atvainojos ka paceļu vecu topiku, interesē vai kāds no maniem ex mopēdiem nav uzpeldējis kautkur? Varbūt kāds var padalīties ar bildēm, interesē F12 un Aerox, cik atceros abi nabagi aizgāja daļās. Pačukstēšu ka nekur neesmu pazudis un no manis būs vel turpinājums iespējams jau pirmdien  
 25. Upvote
  70cc got a reaction from Ricss in History of 70cc Aerox   
  Tātad viss sākās ar to ka 2011. gadā par labām sekmēm mācībās vecais man uzdāvināja šo skaisto Yamaha Aerox, kuram motorā nebija nekā, izņemot Malossi wingbellu, kautkādas atsperītes un nojātu Top TPR vario... Iegādājos par 380ls, kautgan cena tajā laikā bija 420ls   cēlis viņu bija user Zvers, EJ un vel izgājis cauri 101 kreisajai rokai, nācis no vācijas bez papīriem, likts kopā no vairākiem rolleriem.

  Tad kautkad noklemmēja jau iepriekš klemmētais stock cilis, un nākamajā dienā jau aizbraucu pakaļ lietotam Top Due+ cilim. Gāja labi. Vēlāk nomainīju kloķeni uz Polini Evo II, variatoru uz HEBO NG un arī siksnu nomainīju uz Malossi X-Special. Ar šo komplektāciju mierīgi gāja ratā ar nelielu palīdzību, top speeds bija aptuveni 85km/h

  Tad nu nāca ziema... izdomāju ka vajag taisīt projektu, plāni bija lieli, naudas arī tajā laikā bija dahuja...
  Iegādājos trubu priekš sava ciļa - Top Nardo replica, nopirku arī 17.5 karbi, malossi fly, mhr wingu un vēl kautkādus sīkumus. Gāja normāli, bet tā truba čakarēja prātu, nekādīgi nevarēja noregulēt tā lai būtu gan sākums gan gals.

  No sākuma nokrāsoju diskus un uzmetu uz rāmja, gribēju redzēt kā izskatīsies, jo krāsa tiešām bija ļoti skaista ( kods - TOY3R3)


  Izdomāju ka gribu arī slēgto, kā nevienam, piemēriju, salīmēju un nokrāsoju visus plastmasus melnus, kautkādā Range Rover krāsā.


  Kopā viss izskatījās ļoti svaigs un ideāls, tā arī bija... Gāja arī labi, jo iekšā biju salicis Sport Pro un gandrīz jaunu Yasuni C21.

  Tā nu es nobraukāju visu vasaru, bez īpašām problēmām, vienīgi no apgriezieniem ūdenssūknis bieži sāka sulot.
  Setups:
  S6SP mk1
  Yasuni c21
  Polini evo2 kloķis
  Malossi MHR wingbell
  MHR Delta
  Hebo NG
  Malossi X-special belt
  21mm Dellorto
  MHR Reed Valve
  un vēl visādi sīkumi...
  Stāvēja sarkanā atspere un mazās laikam zilās, ruļļi kautkādi 3,4g. Tops bija kautkur ap 100kmh, dēļ variatora, galīgi tas Hebo nebija piemērots uz tā setupa... Un protams no ručkas ratā. Izdevās izgriezt ap 15000rpm no šāda dzinēja...
  Tad nu nāca ziema un gribējās kautko jaudīgāku motorā, par vizuālo īpaši negribējās uztraukties, jo bija jau daži sīki skrāpējumi un tā.
  Nopirku 100km brauktu R/T variatoru, mazlietotu Sport Pro MK2, un no slavenā Wearefine roxa nozagu Analogo Italkit Selettru ar R/T pāreju mehāniskajam sūknim, virsū stāvēja MHR digitālais stators, nezinu kāda iemesla pēc.

  Pirmais tests -15 grādos uz šosejas  Pa ziemu atsvaidzināju arī rāmi melnā metālikā ar graudu...

  Tad nu braukāju kādu laiku, gāja jau lopiski, līdz uz vietas rūcot pašķīda seperators, tieši pašā vakarā pirms atklāšanas...

  Nu neko darīt, atklāšanu nobraukt gribējās, ielikām ātri STOCK motoru no jenota roxa, setups nekāds, pēc sport pro arī liekas ka neiet vispār.

  Tā arī aizbraucām ar tādu nesmuku uz ātro saliktu, pat nopulēt nebija laika.
  Tad atbraucām mājās, Aeroxu nometu uz kādu nedēļu, tad izdomāju ka nav ko dirsties, jāpērk vēlviens MK2 un jābraukā tālāk, bija doma ņemt Streerace, bet tomēr paņēmu MK2 no cruisera. Izdomāju ka trubu arī gribu nomainīt, tad pārdevu ideālo C21 par labu ciparu un ieķēru mazbrauktu Stage6 R1200, kas pēc principa ir paredzēta Sport Pro un Racingam. īpaša šķirba nebija, varbūt ar C21 gals pavisam nedaudz labāks...

  Pēdējās bildes ar C21...
  Tad sāku pamatigāk pievērsties ratā braukšanai, sanāca tā ka noslīdēju no benķa un izšķaidiju visu aizmuguri, lampu, sānus utt... Tad izdomāju ka jāstunto bez plastikām, Jenots arī bija salicis savu roxu, bet ratā nerāva, tikai brauca pa aizmuguri un skatijās kā es ripoju ratā. Tiesa gan, jauda priekš īsta stunta bija par lielu, jo  uz 50km/h iedodot mizā - purns vēl pats cēlās pāri... Jauda bija,jā.

  Visu vasaru pavadīju uz viena riteņa melniem pirkstiem, katru dienu kautko taisot, jo daudzkas čakarējās dēļ lielajiem apgriezieniem, visvairāk prātu čakarēja mehaniskais sūknis, kam katru dienu skrūves vilkās vaļā un bira pa asfaltu.

  Pienāca diena kad roxs jau bija apnicis, gribējās pamēģināt ko citu, sarunāju maiņu pret priezhuka ex. F12 Naughty edt.
  Aeroxam tika noskrūvēta Selettra, Stage6 temp+rpm dačiks, noņemts killswitch un tika samainīts, kautgan nevajadzēja to darīt, samainiju principa pēc, jo par velti atbraukt ~300km man pašam negribētos...

  Te būs daži video, kas laika gaitā uzņemti...
  Pirmais starts mk2+selettra...

  Runners ar MK1 pret manu roxu...

  Jenotam iedevu izbraukt...

   
  Vairs neatceros kāda iemesla pēc bet veco topiku izdzēsu, sen jau daudzi prasīja lai ielieku atpakaļ, jo esot bijis interesanti.
  Droši, ja ir kādi jautājumi, varat rakstīt tepat, ja vēlaties vēl ko redzēt tad arī droši jautājiet, jo bilžu vēl no šī mopēda man ir ļooooti daudz, slinkums tagad bija likt visu
×